Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hittanból hogyan tudnék...

Nknk8815 kérdése:

Hittanból hogyan tudnék érettségizni?

Figyelt kérdés
Az van, hogy történelemből és angolból is emeltezek, az ötödik tantárgyam a francia lett volna, de most így közel az érettségihez rájöttem, hogy a francia számomra nem lesz teljesíthető, vagyis nem tudnék vele annyi pontot összeszedni, amennyire szükségem lenne. Így jött a remek ötlet, hogy hittanból, már csak az a probléma, hogy a sulinkban nem tanítanak hittant, ráadásul soha életeben nem volt a tantárgyaim között a hittan, de tudom, hogy megtanulhatnám.... A kérdésem az lenne, hogy kéne tennem osztályozó vizsgát hittanból, vagy i kell hozzá? Ha kell, akkor valaki tudja, hogy ez hogyan működik? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. jan. 27. 12:12
 1/1 Szitakötő25 ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amikor először érettségizel, akkor csak olyan tárgyból lehet, amit előtte tanultál, másból csak akkor lehet, ha utólag akarod bővíteni az érettségi bizonyítványodat. Én egyházi iskolába jártam, ahol volt felkészítés, úgyhogy érettségiztem belőle, annyit érdemes tudni, hogy középszinten csak szóbeli van, a vizsgáztató állítja össze a tételsort, A és B tételek vannak. Természetesen lehet, hogy rosszul tudom, és most is érettségizhetsz belőle, ezért jobb, ha olyan embernél kérdezel utána, aki szakértője az érettségi szabályainak, mert az itt kapott fél információktól nem leszel okosabb ilyen közel a jelentkezési határidőhöz. Ha érettségizhetsz belőle, akkor valószínű a kormányhivatal fog beosztani valahová, egy egyházi iskolába, ahol mások is fognak hittanból érettségizni.

Viszont arra készülj fel, hogy hiába, hogy csak szóbeli van, nagyon nehezek a tételek,elvont, nehezen megfogható és emészthető elmélet, és ugye a B tételek miatt nem 20 van, mint a többi tantárgyból. Csak akkor állj neki, ha tényleg közel állnak hozzád a hit és a vallás dolgai, ne válaszd csak azért, hogy meglegyen az 5. tárgy, mert így, hogy soha nem tanultad, elég meredek dolog belevágni. A te döntésed, remélem, azért tudtam valamit segíteni a válasszal.

2018. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!