Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat technikai segístég?

Szakdolgozat technikai segístég?

Figyelt kérdés

Adott egy téma..van rengeteg szakirodalom is..a kép is összeállt a fejemben DE vannak problémák amit nem értek:

egyrészt. A könyvekből idézek megjelölöm a forrást..illetve átfogalmazom a könyvben/könyvekben leírtakat és megjelölöm a forrást...és ez 50 oldalon? Hiszen magamtól csak max annyit tudok hozzá szólni, hogy azért választottam ezt, mert és 5 mondat :-) Szakszavakat és mondatokat a könyvekből tudok az nem saját kútfő. Ha összehasonlítom vagy elmondom a saját véleményem az nem lesz tudományos max ilyen általános iskolás...vizsgán is azért tudok profin fogalmazni, mert szóról-szóra megtanulom a tankönyvet! Ti hogy csináltátok?


2018. jan. 28. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezért van az embernek témavezetője, aki segít a saját gondolatokat is szépen formába önteni. Érdemes olyan témát választani, amiben neked is van saját véleményed. A szakirodalmat ennek alátámasztására használjuk, de csinálhatod azt is, hogy olyan szakirodalmakat használsz, melyekkel nem teljesen értesz egyet, és a saját gondolataid azokkal vitáznak. A szakdolgozat azt hivatott bizonyítani, hogy beleástad magad a témába, olvastál, és van rálátásod, véleményed.

Igen, az természetes, hogy fullon van idézettel, de ettől még nem a szakirodalom papagájszerű visszaismétléséből áll. Ki kell hogy dolgozz valamilyen álláspontot a szakirodalom mellett vagy szemben, és azt megtoldani a saját nézőpontoddal. A cél nem az, hogy ismét, de tömörebb formában leírd a témát körüljáró szakirodalmat. Ha úgy érzed, nem tudsz mit hozzátenni, akkor talán nem jó témát választottál.

2018. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ez nagyon téma függő, hogy mit hogyan kérnek. De tudományos szempontból az a lényeg, hogy meglévő tények között találj új összefüggéseket. Tehát kell benne lennie önálló gondolatoknak, amelyeket meglévő tényekkel alá tudsz támasztani (forrás megjelöléssel).
2018. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..ilyesmire gondoltam, hogy pl történelmi áttekintés X jelenség hogy alakult ki ettől-eddig..szakirodalom 100 oldalon tárgyalja...ezzel kezdeném, hogy X dolog....és innentől min 100 oldal van a könyveb...azt nem írhatom saját szavaimmal, hogy kr e ekkor és akkor mert benn van a tankönyvben..az is hogy ez és az mit mondott....azt nem írhatom, hogy X hülyeséget beszélt vagy X milyen jól gondolta....aztán következő részben azt tárgyalnám, hogy milyen oldalai vannak, részei..stb..ez is nettó 250 oldal tudományosan mint pl gépkocsiban van kormánykerék + fékpedál..ezekkel nem tudok vitatkozni ezek tények! Tehát ez a problémám, hogy a saját gondolataim általánosságban hogy vigyem bele...szakszerűen és plágiummentesen....mert ha szakszerűen fogalmazok azt én is tankönyvből tanultam..nem én találom ki a szavakat...ha pongyolán fogalmazok akkor meg nem szakszerű....nehéz dió! :-)
2018. jan. 28. 11:18
 4/7 A kérdező kommentje:
pl tessék előző hozzászólásom már is plágium hiszen a fékpedált vagy szakszerút már tuti biztos hogy valaki valahol leírta és rám süthetik, hogy tőlük loptam :-) Na ez az én nagy problémám
2018. jan. 28. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Példánál maradva, valahol le van írva, hogy minden autóban van kormánykerék. Egy másik helyen le van írva, hogy sok a baleset a kormánykerék hibás működéséből adódóan.

Te leírod (hivatkozással és forrás megjelöléssel), hogy az autóban van kormánykerék, leírod, hogy a hibás működésből sok a baleset. És levonod a konklúziót (pl. sok autót gyártanak hibás működéssel vagy sok tulajdonos hanyag módon nem tartja karban az autót stb). Ez két alátámasztott tény közötti összefüggés.

2018. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2018. jan. 28. 12:01
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
Az autós példánál maradva: Wartburgról ne írj, mert az kormányváltós. Jobb a politikát nem belekeverni az akadémiai előmeneteledbe.
2018. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!