Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakdolgozat témát...

Milyen szakdolgozat témát választanátok?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodás alapszakon vagyok, és februárban neki szeretnék állni a szakdogámnak, hogy májusra tuti végezzek vele, de semmi jó ötletem nincsen. Nem akarok túl száraz gazdasági témát választani, mert azt biztos, hogy halál unalom lenne csinálni. Ötletek?
2018. jan. 17. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Én Észak-koreáról írnék. Esetleg ENSZ?
2018. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére úgy kezdték az egyetemen az első közös óránkat, hogy azt mondták, szerezzünk be sürgősen egy noteszt, ami minden órán velünk van és ha van valami, bármi, ami megragadja a figyelmünket, érdeklődésünket, vagy megválaszolatlan kérdéseket vet fel bennünk, azt írjuk le.:) Így lett már 20-30 szakdoga ötletem, amiből ugyan a többség használhatatlan és irreleváns szar, de jelenleg 3 verseng a végső döntésért.:)


Szerintem ezt utólag is csinálhatod. Kezdj el gondolkodni azon, hogy úgy az eddigi 2,5 évben mi volt a kedvenc kurzusod vagy anyagrészed. Utána kezdj el kicsit kutakodni abban, olvasgatni akár szórakoztató vagy ismeretterjesztő irodalom szintjén belőle könyveket és biztos vagyok benne, hogy be fog ugrani valamilyen felvetés vagy kérdéskör, amit érdemes lenne kidolgozni.:) De érdemes szakirodalmat is olvasni, sok publikáció, könyv és disszertáció végén vannak ilyen "irányadó spekulációk" arra vonatkozóan, hogy mit lenne érdemes feltárni még, vagy mi nem egyértelmű még, azok is elég inspirálóak lehetnek.:)

2018. jan. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt fogod megírni?:O Az igen, nekem maga a kísérlet tartott 1 évig
2018. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!