Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban több oldal...

Szakdolgozatban több oldal jelölése?

Figyelt kérdés

Eddig kb 8 oldalt írtam egy tankönyvből a szakdolgozatomba tartalmi átalakítással illetve szó szerint másoltam, a kérdés, hogy ez esetben minden mondatnál jelöljem a szerzőt, tankönyvet amiből írtam vagy a 8. oldal végén lábjegyzetben írjam oda, hogy XY szerző YX könyv 20-28 old?


Mellesleg akkor ennyi a szakdolgozat hogy 8-10 könyvből tartalmi idézésben vagy szó szerinti idézésben megjelölve a pontos forrást összehozzunk 50-60 oldalt és kész is? :-) Akkor ebbe mi a nehéz? Nem tudom csak kérdezem!


A konzulensem meg nem értette, hogy a kérdésem az, hogy akkor én magamtól saját gondolataimat hogy írjam le vagy mit írjak le mert nem tudok semmit magamtól írni, előttem okos emberek mindent leírtak :-)


2018. jan. 31. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szakon vagy, de nálunk valamilyen saját munka is kell bele, ha más nem egy kérdőívet kell összerakni, kitöltetni 100 emberrel és azt elemezni, valamilyen következtetésre jutni. Ha valaki csak elméletet ollóz össze nem fogadják be a szakdogáját.

Szó szerinti másolásnál az adott oldalon kell jelölni a pontos forrást, ha csak gondolatot veszel át elég a végén.

2018. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szóval, ha jól értelmezem a szakdolgozatom 4 fejezet

1.A 2:B 3:C 4:D Akkor A hogy alakult ki stb lábjegyzetelés több tk, a 2: fogalmak szintén a 3 mondjuk valami saját cucc a 4 lábjegyzet és akkor nem minősül összeollózásnak mert van benne valami ami tőlem származik?

2018. jan. 31. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!