Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagosan mennyi idő alatt...

Átlagosan mennyi idő alatt lehet megszerezni a jogsit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy több dologtól is függ, de mondjuk ha heti 2-3 alkalommal megy valaki vezetni.

Egyébként B kategóriás jogsira gondolok, és a tanfolyam legeslegelejétől számítva.



2018. jan. 31. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Titánnal online tanulva a kreszt, olyan 3 hét. Majd a kresz vizsgára időpont várás volt 1 hónap. Sikeres kreszvizsga után, én gyorsított vezetési tanfolyamra mentem ami 3 hét volt. Ez azt jelenti, hogy 3 héten keresztül napi 3-4 óra vezetés az oktatóval. Az oktató segítségével rá 2 napra már kaptam is időpontot a vezetési vizsgára. Ha mindent egybe veszek akkor én olyan 3,5 hónap alatt tettem le. Én mindenből átmentem elsőre, de újra nem csinálnám így. Nagyon rossz volt, hogy tanulóként ilyen sokat kellett vezetnem.
2018. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja lemaradt, hogy a kötelező 30 óra vezetés mindenképpen kellett.
2018. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen oktatót fogsz ki.

Van aki sosem ér rá és csak halogatja, lemondja a vezetést.

Ha gördülékenyen megy,akkor heti 3 alkalommal megvan 6 óra. Összesen kell mondjuk 30-40,akkor is 1,5 hónap alatt megvan, ha időben lejelent vizsgára,kapsz időpontot,akkor tök hamar le lehet zavarni a vezetés részét

Az elsősegély max 2 alkalom+vizsga, egy héten belül megvan.

Az elmélet suli függő,hogy mennyi idő alatt zavarják le, ki szokott lenni írva minden sulinál.

Szerintem 3-4 hónap alatt meg lehet szerezni, ha gördülékenyen megy.

Ha szívózik az oktató és nem megy mondjuk elsőre,másodjára a vizsga semmiből,csak harmadjára pl, akkor lehet akár fél év+ idő is.

2018. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ.

Vannak olyan tanfolyamok, ahol nem tartanak elméleti oktatást, hanem kiadják az anyagot és adnak egy gyakorló programot és szólnak, hogy mikor lehet menni vizsgázni. Tehát önállóan tanulsz és ha megvagy, akkor jelentkezel a vizsgára. Valamint van olyan is, ahol be kell járnod az oktatásra, együtt tanultok, gyakoroltok és x óra után mentek vizsgázni.

Az elsősegély vizsgát általában gyorsan letudják, nálunk egy nap volt az oktatás és néhány nap múlva már lehetett menni vizsgára is.

Nekem ez a kettő kb. 1.5-2 hónap volt

Ami általában el szokott húzódni az maga a vezetés, nekem az egész folyamat az konkrétan 1,5 év volt (a vezetés miatt...). Rajtad is múlik, hogy mennyire érsz rá, mikor és mennyit tudsz menni és az oktatódon is, hogy ő mennyire ér rá, mennyi tanulója van. Nyilván azon is múlik, hogy mennyire megy, milyen gyorsan tanulsz, elég bátor vagy-e stb., sokakkal például le sem vezettetik a 30 órát (papíron igen, mert ugye az kötelező és ki is fizettetik), mert már jól megy neki, másnak pedig még plusz órákat kell vennie. Akkor közben adódhatnak olyan porblémák is, hogy pl. tönkre meg az autó (pl. velem is volt ilyen, úgyhogy kimaradt néhány hét).

Sok mindenen múlik, de én is azt mondom, hogy ha minden oké és minden szépen halad, akkor egy olyan 3-4 hónap alatt meg lehet oldani.

2018. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!