Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek kezdjek már el...

Szerintetek kezdjek már el most járni angol tanárhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több mint 10 éve tanulok már angolt, érettségim 98% lett (tudom semmit nem számít), egyetemen voltam 1 évig angol nyelvvizsga felkészítőn és az a tervem hogy most szeptemberben vizsgázok, november óta járok tanárhoz heti 1 alkalommal és itthon gyakorlok de nem tudom..szerintetek nem túl korai? Igazából anyagilag nem állunk a legjobban és sokszor saját pénzből finanszírozom az órákat és kicsit megterhelő. Mit gondoltok?
2018. jan. 31. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha 98 százalékra sikerült az érettségi, jó eséllyel meg lett volna a B2. Ezek után még majdnem egy évig akarsz készülni rá? Miért?
2018. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az volt a tervem hogy infó szakra megyek és oda ugye nem magas a ponthatár és úgy is felvettek volna hogy nincs nyelvvizsgám viszont most tartok az egyetem felénél és úgy érzem itt az ideje. Meg..tartok is a nyelvvizsgától. Félek a kudarctól. :D
2018. jan. 31. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Csináltál már komplett nyelvvizsgát (minden feladatot, lepontozva stb.)? Mert, ha nem, akkor szerintem próbáld meg, nyelviskolák is szoktak csinálni próbanyelvvizsgát, de a saját tanárodat is megkérheted, hogy játszátok el és akkor látod, hogy nagyjából hogyan sikerül. Valamint igazából már most is láthatod, hogy hogy megy, milyen hibáid vannak stb., megkérdezheted a tanárodat is, hogy mit javasol.

Nekem 96% lett a középszintű érettségim, ami ugye B1 szint, de ugyanezzel a tudással csináltam egy próbanyelvvizsgát, ami B2 szint és 97% lett. Most emeltre szeretnék menni (ami szintén B2), azokat is gyakorlom és eddig mindegyik 90% felett sikerült (bár ezek csak az írásbelik). Úgyhogy szerintem azért nem kell ezt a középfokú nyelvvizsgát túlmisztifikálni. Ráadásul a sikeres nyelvvizsgád árát vissza tudod igényelni, így nrm kerül semmibe.

2018. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet akkor egy darabig csak kéthetente fogok menni tanárhoz aztán majd áprilistól heti 1-2 alkalommal.
2018. jan. 31. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet megritkítani az órákat, mert úgy el fogsz kezdeni visszafejlődni! Inkább most rögtön csinálj meg pár emelt szintű érettségi feladatsort, hogy lásd, hány százalékra sikerül, és ha otthoni körülmények között 70-80% megvan (fogalmazás nélkül), akkor máris jelentkezz vizsgára, ne húzd az időt!
2018. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés! :)
2018. febr. 2. 11:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem időhúzás végett tettem szeptemberre, hanem azért hogy biztos legyek a dologban és hogy véletlenül se bukjak meg.
2018. febr. 2. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell menni, amikor a csúcson vagy, vagyis még azELŐTT, hogy meg akarnád ritkítani az órákat.
2018. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!