Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek közül melyikből érdemes...

Ezek közül melyikből érdemes külön tanárhoz járni, és melyikből tudnék magamtól is tanulni?

Figyelt kérdés

Na szóval, idén fogok érettségizni, de még nem döntöttem el, hogy milyen irányban mennék tovább.

Érdekel: villamosmérnök, mérnökinformatikus, pszichológia, építőmérnök, alkalmazott közgazdaságtan, jogász.


Úgy gondoltam, hogy a következő taktikát választom: az angolra, törire, matekra és informatikára rágyúrok, mivel, ha ezeket kombinálom, mindenképp kijöhet bármelyik szakra a követelmény.


Na már most, szerintetek melyekből érdemes a külön tanár? Angolból mindenképp szeretnék, mivel kevés óraszámban tanulom. Az informatikából emelt szintű fakultáción leszek, ergó abból sem kell. Töriből vagy matekból keressek tanárt? Szerintem a matek lenne a jó döntés, mivel a történelmet "csak" tanulni kell.


Mindenféle javaslatot/ötletet/tanácsot elfogadok!

Legyetek szívesek, segítsetek.. kétségbe vagyok esve...



2015. szept. 1. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol is mehetne tanár nélkül, de lehet arra már kevés az idő, mindenesetre hallgasd, használd is a nyelvet ne csak magolj. Matekból mindenképp több értelme van, azt meg is kell érteni, ha meg ez nem megy akkor abban jó ha segít valaki. Viszont, ha nem megy a matek akkor villamosmérnöknek, építőmérnöknek ne menjél, mert nem vihetsz magaddal egy magántanárt végig az egyetem alatt...mármint megteheted, de na nem sok értelme van egy kínszenvedés lenne az egész.
2015. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Matek tanárhoz csak az miatt mennék, hogy megtanítsa azt, amit suliban nem adnak át (csak emelt fakultáción), hogy könnyebben menjen az egyetemen az integrálás/deriválás.


Egyébként a matematikával/informatikával jól kijövök, sosem volt különösebb gondunk egymással. :D

2015. szept. 1. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jársz faktra?:D Amúgy úgy oké, azt hittem korep szerű lenne.
2015. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Matekból sem feltétlen kell különtanár! Nem is értem, hogy miért terjesztik sokan ezt a dolgot.

Ha deriválni meg integrálni akarsz, akkor ott van Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás ill. integrálszámítás c. könyve.

Ebből teljesen önállóan meg lehet tanulni alapszinten a dolgokat, én is abból tanultam. Könyvtárban biztos van, vedd ki.

Ha érdekel az elmélet jobban, akkor ajánlom

Obádovics J.Gyula: Felsőbb Matematika c. könyvét. Ez szintén kiváló szakirodalom, és lehet belőle önállóan tanulni, mindenféle tanár nélkül. Olcsóbb is, praktikusabb is. Aztán miattam bárhogy dönthetsz.


Ja, még annyi, hogy jó lenne már most konkrétan eldönteni h. hova akarsz menni, mert pl. a villamosmérnök, meg a jog elég távol áll egymástól.


Ha villamosmérnökire mész, akkor matekot és fizikát nyomasd keményen! Programozni is jó lesz, ha elkezdesz már most önállóan, mert első néhány félévben különben belehalnak az emberek.

Csak matektudással menni villamosmérnökire nagy merészség...

Mérnökinfóra hasonló vonatkozik. Építőmérnökin a statikát kell tudni rohadt jól. Amúgy ha ilyenekre akarsz menni, akkor célszerű lenne fizikából emelt érettségizni, történelemnek a műszaki területen nem fogod semmi hasznát venni.

Közgazdászon gyengébb a matek, alíg kell tudni valamit (pl. egy mérnökihez képest), oda nem kell fizika sem, meg programozás se.

2015. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!