Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy menjek nappalis munkarend...

Hogy menjek nappalis munkarendben egyetemre, ha a szüleim már nem tartanak el?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nappali mellett lehet diákmunkát vállalni, plusz kaphatsz ösztöndíjat (mondjuk főleg ha államilag támogatott szakra kerülsz, önköltségesen nincs sok minden). Vehetsz fel diákhitelt is vagy kihagyhatsz 1-2 évet és gyűjthetsz addig. Viszont ha nem tartanak el semennyire (külön laksz, mindent magadnak fizetsz) akkor inkább menj levelezőre és mellette tudsz dolgozni is. Több értelme van így mint ha egyszerre akarsz bejárni órákra meg elég pénzt keresni, hogy eltartsd magad.
2018. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én szakomból csak nappali volt Pesten. Nézd emg, hogy össz tudod-e úgy tenni az órarendet, hogy egy nap szabad legyen (a nagy egyetemeken megoldható), és akkor alkalmi munkát tudsz csinálni. Vagy úgy, hogy csak délelőttre /délutánra essen az összes órád.

Én napi négy órában dolgoztam mellette, nem kerestem sokat, de az ösztöndíjjal elég volt.

2018. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi para. Ha nem tartanak el, akkor ergo saját kereseteden élsz = alapból kapsz szociális alapon kollégiumot, szoc. ösztöndíjat. Ezeknek járj utána.

A másik az hogy a szegényebb családból származó tanulókat nem látják el otthonról. Dolgozni kell. Lehet esti műszakot vállalni, alkalmi munkákat találni hétvégére, illetve ha fiú vagy akkor a fizikai munkák százai találnak meg, ha lány vagy akkor a pultos, felszolgálós munkákkal vagy ellátva.

2018. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eapo sztrof válasza:
Elmehetsz diákmelóra gürizni és időt veszíteni.. vagy csinálhatod azt amit igazán szeretsz, kérhetsz segítséget környezetedtől, tanáraidtól, barátaidtól és hamar megtalálod a célpiacát, akár online, külföldre is.
2018. febr. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!