Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plágium elkerülésénél mi az...

Plágium elkerülésénél mi az eredeti?

Figyelt kérdés
Szó szerint idézek--hivatkozok. Átfogalmazom parafrázis azt is hivatkozom...akkor én mit írok magamtól bele? Mivel szaknyelv használata fontos és magamtól leírom pl hogy véleményem szerint X és Y ezt és azt....akkor az kb 1 mondat amit én alkottam a 4 oldalból :-) Akkor most jelen állás szerint 30 oldal szakdogámban van 6 mondat magamtól amin gondolkodtam 1 órát a többi idézés és parafrázis és a dolgozat király? Végül is nem plágium csak nincs sok önálló gondolatom :-)
2018. febr. 1. 10:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja meg védésnél remélem nem kell szó szerint tudni mi van benne csak kb, mert amit elolvastam azt rögtön beleírtam, hivatkoztam, de szó szerint vissza adni nem tudom csak kb úgy hogy Kiss pista szerint nem jó Nagy bandi szerint jó...de amit itt kaccfántosan mondanak azt nem kell szó szerint megtanulnom védésnél? Ráadásul ezt a sok hülyeséget addigra el is felejtem és csak kb-re emlékszem a szakdogám vázára.....
2018. febr. 1. 10:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom a konzulensed, ilyen munkát elolvasni és értékelni kész kínzás lesz. Úgy érzem nem értetted meg a szakdolgozat készítésének lényegét. Választottál egy témakört, ebben mélyedj el, ismerd meg jól. Ez után kell, hogy legyen önálló véleményed vele kapcsolatban.


Az a jó, ha a te véleményedet leírod és aztán hivatkozol olyan forrásokra, amik azt alátámasszák. Közvetlenül idézni/átemelni leginkább definíciókat és ábrákat szokás.

Ez nem azt jelenti, hogy fogalmazzad át amit olvastál, mert az továbbá sem saját gondolat.


"mert amit elolvastam azt rögtön beleírtam, hivatkoztam"

Na azt hiszem ez itt a baj forrása.


Úgy érzem, hogy most vagy a szakdolgozat készítés első lépésénél: összeszedtél elég forrást. Most jöhet az elmélyülés és a megírás elkezdése.

2018. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja nem válaszoltam: szó szerint nem kell tudnod a szakdolgozatban leírtakat, de az elvárt, hogy a tartalmát, a benne állítottakat ismerd és képes legyél azokat alátámasztani, megindokolni.
2018. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem emlékszel rájuk, mert nem te írtad. Ne te töltöttél el órákat azon gondolatok megfogalmazásával.


Nem tudom, hogy milyen helyre jársz de nálunk meg van szabva, hogy hány %-ban kell saját, önálló gondolatot tartalmaznia.

Ehhez közel sem elég 30 oldalból fél oldal saját gondolat.

Úgy repítene ki a konzulensem az ablakon, hogy csak néznék. :D


Ha pedig nem tudod, hogy miről írj... erre van a konzulens. Kérj segítséget tőle, hogy most mégis mit csinálj.. vagy milyen irányből közelítsd a témát, hogy legyen belőle valami.


Védés attól függ, hogy kik vannak ott.

Ha valaki kötekedni akar, akkor azonnal kiszúrja, hogy az egész csak egy nagy ctrl+a+c+v alkotás és darabokra szedi. Utána örülhetsz egy harmatgyenge kettesnek.

2018. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ez mégsem annyira egyszerű feladat :-)
2018. febr. 1. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!