Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Idén államvizsgázok, viszont a 3 évet 10 évig jártam- közben nem volt passzív - nyelveket nem beszélek, nyelvvizsgám viszont van ami a diplomához kell- még nálam a lovárit elfogadják - a mai napig nem tudok helyesen írni világéletemben kettes voltam irodalom és nyelvtanból...valószínűleg sikerül majd a záróvizsgám ha nem is lesőre de harmadjára tuti meglesz az. Csak most elgondolkodtam, hogy mi lesz az állással? A szakmai gyakorlatom is ismerős leigazolta papíron a gyakorlatban 1 napot nem töltöttem.


Munkahelyen kiderül, hogy nem értek semmihez vagy munkahelyen ha felvennének megtanítják mit kell csinálni? Nem probléma a helyesírás és a nyelvismeret hiánya?


Vagy csak arról van szó, hogy a diploma csak belépő az álláspiacra és ott mindenki tiszta lappal indít?


Nem tudom, mert soha életemben egy napot sem dolgoztam és 29 éves vagyok......



ahogy közeledik a zv egyre jobban aggaszt, hogy mi lesz ezután...hiszen eddig olyan jól elvoltam...vizsgázgattam meg minden és ennek nem sokára vége....


2018. febr. 2. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Fú te. Mi meg több kreditet vettünk fel annak idején, csakhogy kevesebb tárgy maradjon az utolsó években, amivel fogunk tudni suli mellett gyakornokként dolgozni. Neked meg 10 év után esett le, hogy ennek nem lesz jó vége? Hát nem irigyellek, nem lesz könnyű. De örülök, hogy jól szórakoztál 10 évig.
2018. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig csak az volt a fontos, hogy legyen egy diplomám...mivel általános iskolában full kettes voltam és segítséggel vettek fel gimnáziumban ahol többször évet ismételtem és érettségin is megbuktam...elvi kérdés volt, hogy nekem is lesz diplomám! Csak azt nem tudom, hogy diplomával mit kezdek az biztos, hogy a gimis tanáraimnak eldicsekedek vele, mert azt mondták nekem sose lesz...hát lesz!
2018. febr. 2. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de valamilyen betegséged van, ami ezt a gyenge iskolai eredményt okozta vagy szimplán lusta vagy?


Nos, 10 év alatt elvégezni egy alapszakot nem nagy dicsőség. Ajánlom, hogy az önéletrajzodban ezt a tényt próbáld elrejteni, csak a diploma szerzésének évét írjad bele. Mégis mit csináltál ennyi ideig, ha nem dolgoztál iskola mellett?


Munkahelyre bekerülni diplomával lehetséges, de jól gondolod, hogy ez csak a beugró. Munkaerőpiacon versenyezni fogsz olyanokkal, akik szintén rendelkeznek diplomával, de 4 év alatt szerezték meg és mellette dolgoztak is. Aztán ott lesznek azok is, akik már évek óta aktívan dolgoznak, csak munkahelyet váltanak.


Na de ez nem számít, mert előbb-utóbb biztosan fogsz találni egy munkahelyet. Felvétel után fogsz kapni oktatást, amit vagy egy kolléga tart vagy papírformában kapod meg. Itt már kibukhatsz, ha nagyon nem érted az oktatott anyagot. Amennyiben nem nagy a baj, fogsz kapni igazi feladatokat, de ekkor is kapsz majd még segítséget.


Arra számíts, hogy nagyjából 1 hónapod lesz felzárkózni, utána vagy megtartanak vagy kirúgnak. Ez utóbbi esetben a következő munkahelyeden már kicsivel jobb helyzetből indulsz, mivel az oktatott dolgokat jó esetben megjegyezted.


Ja, ha olyan helyre mész, ahol kell a nyelv, arra nem lesz lehetőséged, hogy munkahelyen tanuld újra, ott már előre tudni kell megfelelően beszélni és írni.

2018. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó..pont erre voltam kíváncsi, hogy ha kapok lehetőséget és odateszem magam akkor ledolgozhatom-e a link életformám káros következményeit vagy eleve áshatom el magam.
2018. febr. 2. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!