Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért baj ha valaki segít a...

Miért baj ha valaki segít a szakdolgozatnál?

Figyelt kérdés

Anno általános iskolában anyukám írta meg helyettem a házit :-) Középiskolában meg a magántanár segített hathatósan benne. Egyetemen a beadandókat is együtt szerkesztettük, fogalmaztuk csoporttársakkal...akkor a szakdolgozatban miért nem lehet segítséget kérni pl fogalmazásban, hogy helyes legyen vagy helyesírásban, hogy ezt hogy írjuk le illetve szerkesztésben, mert pl nem tudok tartalomjegyzéket csinálni?


Az is plágium ha valaki segítséget ad szakdolgozathoz, hogy kb ez vagy azt a mondatot hogy kell átfogalmazni? Mert én hiába ülök felette nem tudom átfogalmazni max és helyezz illetőleg egy szó helyett meg belerakok szinonimát! Vagy az már átfogalmazás?


2018. febr. 2. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy ezzel az élhetetlen hozzáállással eljutottál a szakdolgozatig, és maholnap diplomás ember leszel:( - nem szoktam ilyet írni, de ezt az önállótlanságot szörnyű még olvasni is.


Fogalmad sincs, mi az a plágium!

Fogalmazást meg ált. isk. alsó tagozatában tanítanak!


Amúgy nem baj, ha segítenek, de megírni neked kell. Vagy majd a munkahelyeden rád bízott feladattal is szaladsz valaki máshoz?

2018. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

tudom mi a plágium, de épp ez a probléma, ha irok 3 sor idézetet és lábjegyzetben lehivatkozom a forrást utána parafrázist irok átfogalmazzuk a mondatokat és azt is lehivatkozom akkor mit irok magamtól? Az egész dolgozat egy 1-120-ig lábjegyzet lesz! Ha meg saját gondolatot irok illetve véleményt az sem érthető, hiszen pl leírom hogy Magyar nemzet magamtól de ez a szó is szerepel a könyvben így azt is lehivatkozom, hogy ezt a szót ebben a könyvben olvastam.....akkor mitől az enyém a doga?


Minden szó amit magamtól írok le a lapra valahol szerepel valami tankönyvben ahogy ezek a sorok is amit éppen írok, hiszen lehet valaki már leírta az "éppen" az "írok" és azt is hogy az "enyém". Most ezt is hivatkozzam le hogy gyakori kérdések Xy kérdés letöltés 2018.02.20 10:51 mert tuti ezek a szavak szerepelnek valahol de hogy bizonyítom, hogy most ezt én írtam le?

2018. febr. 2. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg nem tudod mit jelent a plagizálás. "pl leírom hogy Magyar nemzet magamtól de ez a szó is szerepel a könyvben így azt is lehivatkozom" Na amíg ekkora badarságot le tudsz írni, fogalmad sincs róla.


Lehet segítséget kérni szakdolgozat írásához. Elvégre a konzulensed is pont ezt a szerepet tölti be. Külső konzulensed is lehet, így már hivatalosan is legalább két személy segíthet. Na de az már nem mindegy, hogy miben segítenek. A szakdolgozat szerkezeti megfelelőségében kaphatsz támogatást, nem gond, de a tartalmának megírásához közvetlen segítséget ne kérj. Az rendben van, hogy elolvassák és megmondják hol nem volt egyértelmű, hol kéne még kiegészíteni, stb., az viszont már nem OK, ha ők mondják meg mit írj oda.

2018. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és ha nekem nem jut semmi eszembe önállóan csak a tankönyvekből tanultakat tudom elmondani?


Magamtól a "A közösségi szankciók alkalmazása a deviáns egyedekkel szemben elvetette a..." max átfogalmazom...de az sem az én gondolatom...akkor mi a saját gondolatom?


Nem tudok magamtól profin fogalmazni úgy, ami még nincs sehol leírva! Vagy kis iskolás módjára írjam le, hogy a példánál maradva szerintem az emberek nem szeretik azokat az embereket akik nem úgy viselkednek mint más emberek és ezért ezeket az embereket a többi ember kiközössitette, mint ahogy XY is megállapítja, hogy......


Hát ez aztán tényleg nagyon szakmai :-)

2018. febr. 2. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha segít valaki elmélyülni az adott témában, anyagot gyűjteni stb. De neked kell olvasnod szakirodalmat, és erről kell leírnod a véleményed (reflektálnod), és a forrásokkal/hivatkozással kell alátámasztanod, hogy abban a forrásban is hasonlóképp írnak egy témával kapcsolatban. Nem kell állandóan hivatkoznod, amikor leírva látsz bizonyos szavakat, elég egyszer, ha arról már kifejtetted a véleményed. A saját álláspontodat kell megfogalmaznod és csak akkor kell forrást megjelölnöd, amikor szó szerint idézel vagy ha te is úgy gondolkozol valamivel kapcsolatban.


Egyébként keress rá a gugliban, van több minta szakdolgozathoz, komplett szakdolik is fent vannak, olvass el néhányat, hogy érezd, mit kell csinálni.

2018. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Annyit még hozzátennék, hogy ha nincs egy önálló gondolat se a témával kapcsolatban, akkor nem igazán érdekel, keress valami másikat. Nincs értelme úgy szakdolit írni valamiről, ha nincs róla önálló véleményed.

2018. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom :-)
2018. febr. 2. 16:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk bsztak már ki a védésről embert emiatt. Ő mondjuk a statisztikai részt egy az egyben valaki mással íratta meg és fingja sem volt, mit miért végzett a mintán. Belekérdeztek... Aki maga írja, tud erre válaszolni, meg sok másra is.


Nálunk legalábbis úgy áll össze egy szakdoga, hogy kutatás, a kutatás indoklása, a hozzá tartozó szakirodalom és az eredmények megvitatása. A szakirodalom meg olyan, hogy 20-40 cikkből 1-1 mondat, ha passzol a képbe. Aki megírja helyetted, az elolvassa a többit és akkor is lesz róla fogalma, ha nem írja le. Ha valaki a kész szöveget adja oda, esélyed sincs. A számolás is hasonló. Miért az a minta, miért az az eljárás, miért úgy, miért nem máshogy...


Nyilván nem egy mondat átfogalmazásanak kérdése lesz a gond. Hanem az, ha tartalmilag fingod sincs a témáról azt leszámítva, ami oda van írva. Az egy normális egyetemen megbukik a védésnél.

2018. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozatnak önálló munkának kell lennie. Ez azt jelenti, hogy új kutatási eredményt kell reprezentálhatóan bemutatni.

Így tehát nem véleménysorozatból, mások bírálásából, hanem az általad elvégzett kutatás bemutatásából és elemzéséből áll.


Amit találsz a szakirodalomban, azt pontos hivatkozással felhasználhatod, illetve fel is kell használni, mivel össze kell foglalnod a szakdolgozat elején, hogy mi a jelenlegi állás az általad kutatott témában.


Mivel ez a rész a teljes dolgozatnak csak kb. 20%-a, ezért nyílván nem lábjegyzet-halmazból fog állni a dolgozatod. A fennmaradó 80%-ban a saját munkádat mutatod be.


A plágium meg azt jelenti, hogy más munkáját úgy mutatod be, mintha a tiéd lenne, de ez az eset nyílván nem áll fenn, mivel azokat csak összefoglalásszerűen közlöd a dolgozatban, mint jelenlegi állás. A dolgozat nagy részében tehát neked azzal kell foglalkoznod, hogy ehhez a bizonyos jelenlegi álláshoz milyen többletet tettél hozzá!


Érted már?


Ha valaki segít a szakdolgozatodhoz:


1. Technikai segítséget lehet nyugodtan használni. Átnézetheted mással, helyesírás szempontjából nyugodtan kérhetsz bárkitől segítséget. Szerkesztéshez is kérhetsz nyugodtan segítséget, semmi probléma nincs azzal, ha megmutatják hogy kell tartalmat készíteni, vagy kereszthivatkozást, stb.

Ha mérést kell végezni, kérheted a tanszéket vagy akár külső céget, hogy biztosítsanak gép -és mérőparkot.


2. Szakmai segítséget (külső és/vagy belső) konzulenstől kell/lehet kérni. A dolgozatban szereplő feladatokat neked kell megoldanod, kiértékelned, konzulens segítségével.

2018. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. febr. 3. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!