Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemeken miert raboljak...

Az egyetemeken miert raboljak a hallgatok idejet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy eloadasan csak ledaraljak gyorsan a teteleket, kepleteket, szabalyokat mindenfele magyarazat vagy nelkul. Gyakorlaton szinten megoldanak annyi peldat gyorsan ahanyat tudnak meg ha nem ertik a diakok akkor is, es majd otthon nezzen utana mindenki a tobbinek...



De arra nem gondolnak hogy ha a diak hazamegy es utananez mindennek akkor az kb. 3 orajaba telik ha nem tobbe. Es ez csak EGY diak, rajta kivul van meg masik 200, az mar 200 x 3 ora ami 25 nap!!! majdnem egy honap!


Ehelyett ha a tanar tartana kicsit tovabb az orat es mindent elmagyarazna hogy meg a hulye is ertse, akkor a tanar 1 ora helyett 2 ora alatt vegezne, de a diakok osszessegeben rengeteg idot sporolnanak vele!


Szerintem ezert gyenge a magyar oktatas, mit gondoltok?


2018. febr. 8. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem fogják úgy elmagyarázni, hogy a hülye is értse, mert EGYETEM. Nem hülyéknek lett kitalálva. Az emberek egy része pedig akkor se értené meg, ha 1 óra helyett 2 órán át magyaráznád. Lehetnének amúgy kétszer olyan hosszú órák, csak kétszer annyi oktató is kéne hozzá. Meg hát nem hiszem, hogy sokan örülnének, ha egy BSc/BA mintatanterv szerint 12-16 félévig tartana.


A magyar oktatás azért gyenge, mert erősen hiányos tudású, emellett a tanuláshoz szükséges készségekkel nem rendelkező emberek tömegei zúdulnak a felsőoktatásra.

2018. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Vagy sotet vagy, vagy nagyon rossz egyetemre jarsz. Nalunk elmagyaraznak mindent, ritkan van, hogy nem ertek meg oran valamit. Pedig nem vagyok egy zseni, velemenyem szerint.
2018. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Az előadásokat általában a nagytudású professzor emeritus atyaúristenek tartják, akiket ez a tevékenység a legkevésbé sem érdekel. Szívesebben kávéznának az irodájukban vagy smúzolnának a többi ilyen-olyan professzorral valami szakmai konferencián a büfében az egyetem költségén. Az, hogy be kell menniük az aljanéphez oktatni, számukra óriási kín, le is darálják gyorsan az anyagot, hogy legyenek túl rajta. "Majd a gyakorlaton megértik, begyakorolják" - gondolják ők.

Jön is a gyakorlatra az oktató, hogy elmagyarázza az anyagot. Jó esetben van fogalma róla, mit kellene elmagyaráznia - ez utóbbi egyébként ritka. Van egy gyakorlati tematika, aminek az előadáshoz semmi köze, ráadásul a demonstrátor, adjunktus, tudományos alsegédmunkatárs-asszisztens, PhD-hallgató vagy mikor ki sokszor nem is nagyon motivált. Haladnia kellene a saját kutatási témájával, amiből majd a professzor emeritus istennyila fog publikációt, később könyvet készíteni, nyakában a rettenetes mennyiségű adminisztráció (minden levegővételről papírt írunk, az a tuti), közben ha jó szakja és megfelelő szaktudása van, menne a maszek munka is, amivel pénzt keres, esetleg ott a család - a háta közepére nem kell neki egy percnyi plusz magyarázat sem, elég, ha valahogy lehajtja a tematikát.

Ehhez jön még a hallgató, aki sokszor végiglébecolta a közoktatás 12 évét, összesen nem tanult fél órát sem, mindig elég volt, ami nagyjából megmaradt, ha meg nem, összepuskázta innen-onnan. Alapozó tudása nincs, problémamegoldást életében nem látott, arra sem volt még szüksége 18 éves koráig, hogy hallott szöveget megértsen és a lényegét megtanulja. A szájába kellene rágni mindent, de erre meg senkinek sem lesz ideje, mert a BSc/BA gyorstalpalóban 6-7 félév alatt kellene a szak minden területébe legalább kicsit belekapni, nincs idő arra, mint régen, hogy az első két év alapozó képzésein kihajigálják a felvettek háromnegyedét és a többivel már legyen idejük érdemben foglalkozni.

Na, ezért érzi úgy a hallgató, hogy nem halad semmire a felsőoktatás.

2018. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Van egy konyv nalam, ime egy reszlet belole (egyetem elso felev):


[link]



Na mar most ebbol ki erti mirol van szo? Mert en nem. Nem vagyok hulye de szerintem nem igy kene elmagyarazni hogy mi a Cauchy sorozat hanem peldakkal illusztralva.

2018. febr. 8. 23:00
 5/16 A kérdező kommentje:

Az eleje lemaradt:


[link]

2018. febr. 8. 23:01
 6/16 A kérdező kommentje:

Wikipedia magyarazata:


Szemléletesen, egy sorozat akkor Cauchy-sorozat, ha a sorozat elejét le tudjuk vágni úgy, hogy a maradék elemek tetszőlegesen közel legyenek egymáshoz.

2018. febr. 8. 23:08
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Es ezt 3 ora volt kiguglizni? 😃

Ha tudnad a jeloleseket, akkor megertened a konyvbol is. Ezt meg kozgazdasz szakokon is oktatjak mar a legelso felevben, annyira nem nehez azert.

2018. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy a Kérdező nem értette meg az előadáson/gyakorlaton a tananyagot (matekot) még nem az egyetem a hibás. Biztosan van olyan csoporttárs aki megértette és már át is ment abból a tantárgyból. Tehát nem lehetetlen teljesíteni a tantárgyat. Az otthoni utánanézés (egyszerű guglizás) meg nem időpocséklás.

Van aki 3 mondatból felfogja a sorozat fogalmát van aki meg 3 óra tanulás után se érti. A kérdező biztosan azt szeretné hogy az egyetemen addig magyarázzanak neki míg megérti, de ezzel meg közben a többiek (akik megértették) tanuláshoz való joga sérülne.

Nem lehet addig magyarázni egy tanárnak egy előadáson (150 ember) míg mindenki megérti, mert akkor az egyetem nagyon hosszú lenne. (debil Pistike sebességéhez kellene igazodnia a maradék 149 embernek).

2018. febr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont az a baj, hogy az egyetem is sokszor olyan már, mint a gimi. Egy csomó előadás pl. katalógusos, vagy a gyakorlat sem áll másból, mint hogy felolvassák egy előadóban a diákat:( De bejárni persze be kell + a lyukas órák + az utazgatás, este már fáradt az ember tanulni.

Vagy van olyan mázlim, hogy van a héten egy üres napom, vagy az egész hétvégém rámegy, hogy itthon végre hatékonyan át tudjam venni 2 nap alatt az egész heti anyagot.

Jobb jegyzetek, hatékonyabb gyakorlatok kellenének, és sokkal kevesebb kontakt óra is elég lenne - inkább konzultációs órákat kellene tartani, ahol a jegyzet elolvasása UTÁN felmerült kérdéseket és egyes bonyolultabb fejezeteket lehetne tisztázni.

2018. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De minek hasznaljak ezeket a hieroglifakat? Szoveggel a wikipedia leirta ugyanazt amit a csavo hieroglifakkal, a szoveg jobban ertheto es ami a legfontosabb ugyanannyi betut foglal el a szoveg es a hieroglifa is.
2018. febr. 9. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!