Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van-e olyan szabályzat az...

Van-e olyan szabályzat az egyetemeken, hogy a vizsgákon a hallgatók bizonyos %-nak át kell mennie, különben a vizsgát meg kell ismételni? Érthetőbben lent

Figyelt kérdés
Érthetőbben: Ha egy tárgyból elmegyünk 50-en vizsgázni, és csak 5-nek van meg, így 90%-uk megbukott, ez elegendő az "eredményes vizsga" címszónak, vagy van valamilyen határ, hogy ha egy hallgatói létszámból bizonyos %-nyi hallgató nem teljesíti a vizsgát, akkor a vizsgát a vizsga kiírói kötelesek "saját hibájukból" újra meghirdetni (és ez nem megy a félév/3 vizsgalehetőség rovására)
2013. jún. 18. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Zh esetében hallottam ilyesmiről, de nem tudom, hogy van-e ilyen vizsga esetén is.
2013. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen szabály. Elvben mindenik megbukhat egy vizsgán. Más kérdés, hogy a tanár is ember. Tanított valamit fél éven át, nehéz elfogadni, hogy senki se értette, senki se készült fel. Így hát valamennyien átmennek. Ez pedig azt eredményezi, hogy romlik az adott évfolyam színvonala. Ugyanis a következő (az adott tárgyra épülő) tárgyat már sokan tanulás ellenére sem fogják érteni, tehát nagyobb az esély a bukásra. De itt is érvényesül az az emberi gyarlóság hogy "mindenki nem lehet hülye" és "ennyire azért nem vagyok rossz előadó". Szóval ez egy lefelé tartó spirálfolyamat.

Ezt az egészet tovább befolyásolja az a tudat, hogy az egyetemeken normatív támogatás van, azaz az egyetem költségvetése "fejpénzből" történik. A kibukott diák pedig nem diák.

Az is más kérdés, hogy az ilyen "kényszer-átment" diplomások mit kezdenek az életben a szakmájukhoz szükséges, meg nem szerzett tudás nélkül. Legfeljebb gazdagítják a "munkanélküli diplomások" táborát. Mert a mostaniak zöme ilyen.

2013. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A "valamennyien átmennek" úgy értendő: néhányan, nem pedig úgy: mindannyian.
2013. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ZH esetében volt, hogy a tanár újra íratta, mert rajtam kívül mindenki megbukott. De ez nem szabály volt, hanem ő sem akarta, hogy rossz fényben tűnjön fel, ezért egy könnyített verziót újra írt mindenki (én is).
2013. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

alapból nincs.


kivételes esetben, pl. ha eddig még sosem tanították ezt a tantárgyat ebben a formában, akkor esetleg, de ott sem hivatalosan.


nekem anno volt egy tantárgyam, egy kitekintő (más karnak a tantárgya), amit előtte sosem tanítottak az én szakomon. ott a vizsgaidőszak végén 90%-os halálozás volt a tárgyból. na, ott leszóltak az oktatónak, hogy azért kapjon már a fejéhez és dékáni engedélyes UV-n mindenki átment. következő évben meg már nem indították.


de ha a tárgy már évek óta megy, akkor nincs segítség. a legtöbb, hogy indítanak belőle egy keresztfélévet.

2013. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, az ELTÉn volt olyan, hogy ha egy ZH-n nagy volt a bukási arány, akkor vizsgálat indult.
2013. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, és amint látom az eddigi válaszokat, nincs ilyen az ő egyetemükön.


Viszont tudok egy olyan egyetemet, ahol van egy olyan belső szabályzat, miszerint egy-egy vizsgán legalább két hallgatót "át kell engedni".

Az egyik oktatóról az a szóbeszéd járja, hogy megcsinálta azt, hogy egy szóbeli vizsgán az első két vizsgázót átengedte, a többieket pedig hazaküldte, mondván, már megvan a kötelező két fő; de lehet, hogy ez csak pletyka.


Az viszont teljesen biztos, hogy egy másik oktató egy bizonyos tantárgy első vizsgaidőpontjára jelentkezők többségét átengedte, a második időpontban csak két hallgatót, és a harmadikon is csak hármat vagy négyet; így sokaknak jövőre újból fel kell venniük azt a tárgyat, és ráadásul emiatt csúsznak is.

2013. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne tanulni. Az egyetem nem kötelező, aki nem éri el a szintet, miért engednék át. Egyetemen nem csak a tanár által előadott dolgot és a kötelező irodalmat kell benyalmi, hanem plusz dolgokat is (ajánlott irodalomnak hívják). Aki erre nem képes, ne menjen egyetemre, csak mert manapság divat a diploma.
2013. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!