Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » AIESEC-ről vélemények?

AIESEC-ről vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri csatlakozni? Meg úgy egyébként mivel jutok előrébb, ha csatlakoznék, az új emberek megismerésén kívül?
2018. febr. 9. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik egyetemen akarsz csatlakozni meg mennyi időt akarsz ebbe beleölni. Nyelvet gyakorolni mindenképp jó, ha közgazdász szakon vagy vannak olyan területek amik önéletrajzon sokat dobnak(pl HR szakosnak a talent management, psz szakosnak a finance). De szerintem alapból hasznos egyetem alatt valamilyen hallgatói szervezetben részt venni.


Nekem ami problémám volt vele, hogy néhányan már túl komolyan vették ezt az egészet és nagyon sok mindent beáldoztak érte, ami oké az ő dolga, de másoktól is elvárták volna, hogy ez legyen a legfontosabb számodra. Főleg ezért kérdeztem melyik egyetemen érdekel, mert nem mindegyik ilyen, viszont volt ahol simán ellógták az óráik többségét meg inkább nem dolgoztak, csak több idejük legyen erre. A másik problémám a vezetőség, nem helyi szinten hanem az országos meg a nemzetközi, már-már irreális céljaik voltak. Én 3 évig voltam tag, szerettem igazából de ahogy kerültem feljebb, jobban beleláttam a dolgokba egyre kevesebb lelkesedésem volt csinálni, én végül ezért is léptem ki. Plusz akkor kezdtem a szakmai gyakorlatom, nem bírtam összeegyeztetni már a sok aieseces munkát a rendes munkával.


Viszont sima tagnak meg középvezetőnek lenni nagyon jó volt, egyfelől amit írtál az új emberek megismerése, sok közös program, külföldi hallgatókkal kimondottan szerettem szervezni programokat. Sok rendezvényen tartanak előadásokat nagyvállalatok képviselői, lehet kapcsolatot építeni, nekem így lett a szakmai gyakorlatos helyem is.


PSZ szakon tanultam egyetemen, úgyhogy nekem nagyon jól jött hogy van a szervezeten belül finance rész, kipróbálhattam hogyan kell év közben vezetni a pénzügyeket, havi és éves zárásokat készíteni, de ez mondjuk szubjektív. Ha kevesebb időd van erre akkor főleg a nyelv gyakorlása és a jó közösség miatt éri meg és egy plusz az önéletrajzba, ha több időd van rá tudsz szakmaibb dolgokat is tanulni. Most ezt így leírva azért hiányzik :D, de ha csatlakozol is ne áldozz be mindent miatta.

2018. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

BME GTK nemzetközi gazdálkodás szakon vagyok, a másodévben, nem tudom ez mennyiben változtat azon amit leírtál :D

Igazából így egy év után meguntam a "láblógatást" és kezdenék magammal valamit. Akkor elsősorban a közösség és a kapcsolati tőke miatt mindenképp megérné szerinted?

2018. febr. 9. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megérné, a BME-s bizottság pár éve még jó hely volt (3 éve léptem ki azóta nem tudom mennyire változtak a dolgok náluk). Egy próbát igazából megér, ha nem tetszik simán otthagyhatod.
2018. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!