Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium (Egyetem), milyen...

Kollégium (Egyetem), milyen tapasztalataitok vannak? Megnérné nekem szerintetek? Vagy inkább utazgassak?

Figyelt kérdés

Nem igazán viselem el másnak a hülyeségeit, akkor jönnék ki szerencsésen,ha valami normális társat kapnék majd

Nem igazán kellett együtt élnem senkivel sem, tehát nem is tudom,hogyan viselném

(szülőkön kívul)

Másfél óra egyébként az út vissza megint ennyi, tehát 3 óra alkalmanként

Fárasztó nagyon egy idő után? Sok időt vesz el pl a tanulás elől ? Vagy egyetemen ez máshogy megy már ?

Tapasztalatok nagyon érdekelnének


Egyébként Pannon Egyetem(Veszprém) vagy Dunaújvárosi Egyetem


2018. febr. 9. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti vagyok, a külvárosban lakom és a belvárosba járok egyetemre (több épület között ingázom). Nekem kb. egy óra az út, így egy nap kb. két órát utazom, plusz az épületek között olyan 20-25 perc a távolság. Őszinte leszek, engem eléggé kikészít, pedig 12 éves korom óta csinálom ezt (mert hatosztályos gimibe is a belvárosba jártam). Nagyon lefáraszt, nap végén, több egyetemi óra után a hazaút még rányom egy nagyot.

Ami nagyon kellemetlen, ha lyukas óráid vannak. Egyszerűen nincs elegendő idő hazamenni, de néha sokkal több időd van, minthogy leülj ebédelni, beülj valahova egy kávéra, vagy tanulj egy kicsit. Ezért meg kell tanulni nagyon hatékonyan beosztani az idődet, és kihasználni ezeket a holtidőket, pl. haladni a beadandókkal, elintézni ügyeket, könyvtárazni stb.

A másik kérdés, mennyire vagy társasági lény, mennyire vagy bulizós, vagy esténként valahova beülős. Mikor mennek az utolsó járatok haza, mikor kell elindulnod? Az ember sok mindenről lemaradhat, ha nem tud hazamenni éjjel, de persze ez nem biztos, hogy érint (engem sem, csak eszembe jutott, mint szempont).


Nálunk vannak órák már reggel 8-tól, de vannak órák, amiknek este 8-kor van vége. Így érdemes mérlegelni, hogy mikor kell elindulni, vagy mikorra érsz haza.

2018. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak masfel orara lenne az egyetem, akkor en tuti, hogy inkabb bejaros lennek.
2018. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bejárós vagyok és ugyan csak 45 perc kb az bebuszozás, de a ki gyaloglás otthon a buszmegállóig plusz az egyetemre el gyaloglással van kb másfél óra az út oda, és nyilván vissza fele is. Én azt érzem, hogy kb pont a határon vagyok, ha jó szobatársat tudnék kifogni a kollégiumban, akkor valószínűleg jobban járnék, de ez nagyban múlik a kollégiumtól is. pl hány ágyas egy szoba, hol van a wc/zuhanyzó/hűtőt, és hány ember osztozik ezeken, továbbá milyen messze van a kollégium az egyetemtől, mert ha onnan is fél óra a bejárás, akkor már alapból kevesebbet nyersz a kolesszal.
2018. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy ha bejárós vagy, akkor tényleg meg kell tanulnod beosztani a lyukas óráidat, és ha lehet, akkor úgy fel venni a tantárgyakat, hogy legyen egy szabadnapod hétközben is, ill ha lehet ne nagyon legyen olyan napod, amikor csak egy 90 perces előadás miatt kell bemenned, mert nagyon nem hatékony, ha kétszer annyit utazol, mint amennyit tanulsz azon a napon, és ez egyenesen vezet azokhoz a gondolatokhoz, hogy akkor inkább be se megy az ember ezen a napon, pedig vannak olyan tantárgyak, amikre be kell járni.
2018. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Másfél óra utazás még épp vállalható. Persze nem mindegy, hogy hányszor kell átszállni és egy járművön mennyi időt töltesz és le tudsz-e ülni útközben.

Én is 12 éves korom óta ingázom ennyit, de a nagyja egy járművön, végállomástól végállomásig, szóval le lehet ülni és érdemes valamibe "belekezdeni". Engem nem fáraszt, hozzászoktam. Utazás közben vagy tanulok vagy zenét hallgatok vagy olvasok vagy telefonálok, szóval sokrétűen el lehet ütni az időt.

2018. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vegulis igen annyiban nem jo a dolog, hogy egyszer mindenkeppen atszallas van es majd meg varni is kell, tehat lehet ez tobb mint masfel ora

Telen nem tudom hogy ez milyen lehet a kesesek miatt pl

2018. febr. 10. 09:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel majd járj kocsival....úgy egyszerűbb :-) Már ha lesz rá lehetőséged...
2018. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!