Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is durva, hogy...

Szerintetek is durva, hogy gyakran azoknak van a legjobb állása, akik végigpuskázták az egyetemet?

Figyelt kérdés

Volt két szaktársam, akik elég komolyan puskáztak.Anélkül tuti nem végezték volna el az egyetemet.


Műszaki szakról van szó, voltak tényleg nehéz,számolós tantárgyak.Ők meg fogták, lefényképezték Facebook Messengerrel a feladatot, elküldték és jött vissza a megoldás.

Mindegyikük sikeresen lediplomázott.Ja és nem kamuegyetemen.



Az egyikük meg is mondta, őt nem érdekli, neki csak diploma kell,hogy jobb állást tölthessen be.Ő tipikusan azaz ember volt, aki törtető,"cél szentesíti az eszközt" mentalitású.

De, az élet szinte minden területén megtalálta a "kiskapukat".


A durva, hogy ők többet keresnek, mint én és jobb cégnél dolgoznak.


2018. febr. 10. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem volna megfelelő a munkájuk, már nem dolgoznának annál a cégnél, ahol többet keresnek, mint te.
2018. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Miért lenne durva? Jobban dolgoznak, mint te, értékesebb munkaerők, talpraesettebbek. Nem az alapján fognak felvenni valahova, hogy puskáztál-e egyetemen, hanem hogy mennyire vagy jó abban, amit csinálsz.
2018. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nézd... én is rengeteget puskáztam a vizsgákon.

Mellett csináltam szakmai munkát, TDK első helyezett lettem és az adott tanszéken ingyen dolgoztam (valamiből a TDK-nak is születni kellett).

Így be tudtam írni az önéletrajzomba, hogy 3 év nagyvállalatnál szerzett szakmai tapasztalat, 4 év iskolai kutató környezetben, TDK első helyezett az adott területen stb.

Szerinted kit vettek fel hamarabb több pénzért? Aki minden vizsgáját majdnem 5-ösre végezte el (olyanokat is, amikre később nem specializálódott) vagy én, aki 3,5 átlaggal vittem végig gyakorlatszerzés mellett?

2018. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem durva, ez így van rendjén. Egy olyan ember aki kreatív, talpraesett és képes arra, hogy könnyedén véghez vigyen valamit amivel más szenved (jelen esetben egyetem) az mindig többet fog keresni mint valaki aki annyira képes, hogy leül, megtanulja amit kell és visszamondja. Vagy leül egy székbe, várja hogy milyen utasítást fog kapni, majd ha megkapta akkor szépen elvégzi. Magyarul semmit nem tud azon kívül, hogy egy robot szintjén működik (várja az utasítást-megkapja az utasítást-elvégzi a feladatot). Ez sajnos ilyen. Aki végig szorgalmasan tanul egész életében abból jó alkalmazott lesz akire a sok szar hülye munkát rá lehet sózni (hiszen az iskolában is rá lehetett), aki meg az iskolában megtalálja a kiskapukat és így sokkal egyszerűbben elvégzi azt a munkát amivel te szenvedsz, az az élet minden területén meg fogja, ahogy te is mondtad. Végig csalt az egyetemen, te pedig végig tanultál és szenvedtél. Mindketten ugyanazt az eredményt értétek el? Igen. Lehet a munkahelyén is egy link alak és sunnyog folyamatosan, te meg dolgozol keményen és becsületesen. Ugyanúgy van munkahelyetek és pénzt kerestek? Sőt, a link még többet is? Igen. Sajnos az életet nem a robotoknak meg a birkáknak találták ki hanem a talpraesett, magabiztos, kreatív embereknek akik jó problémamegoldó képességgel rendelkeznek. Ez van.
2018. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

utolsó jól szólt!


Egyetértek :-)

2018. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Az életben a csaló törtetők szokták vinni valamire, a mimózalelkűek nem...
2018. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem ez nem ennyire fekete-fehér sok esetben. Az sem jó, ha minden vizsgádra ugyabannyit tanulsz és pl. elmegy egy csomó időd egy olyan anyag feldolgozására, ami nem is kötődik szorosan a szakodhoz, de az sem jó, ha valaki mindig mindent végigpuskáz, mert lehet, hogy megússza, meg munkát is kap, de aki nem tud dolgozni az eredményért, az hosszútávon sikertelen lesz, meg nem is mindenhol tolerálják a puskázást.
2018. febr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!