Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában mi történik...

Középiskolában mi történik 250 óra hiányzásnál?

Figyelt kérdés
Mindegyik igazolt. A gyerek elmúlt 16 éves. Kirúghatják? Vagy automatikus évismétlés? Vagy ilyenkor mi lesz?

2018. febr. 12. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szakgimibe vagy szakközépbe jár, akkor valószínűleg évismétlés, mert a gyakorlatokat már nem tudja pótolni. Ha gimis, akkor osztályozóvizsga, ahol vagy átmegy vagy megbukik. Az osztályozóviszga se kötelező, csak az iskola döntése - ha le tudják zárni anélkül (a hiányzások ellenére megírta a főbb dolgozatokat), akkor akár le is zárható.

Kirúgni csak igazolatlan hiányzásért lehet.

2018. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Iskolafüggő.

Gimnáziumba járok,és egy komoly betegség miatt hiányzotam többet ennél. Az igazgató döntése alapján nem kellett vizsgáznom,mert amikor bent voltam,elég jegyet szereztem.

Ezzel ellentétben egy szintén gimis ismerősömet ugyan ilyen esetben megbuktatták,nem is mehetett el augusztusban osztályozó vizsgát tenni.

Szerintem a szülőnek beszélnie kellene az igazgatóval.

2018. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szakgimi.
2018. febr. 12. 10:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. febr. 12. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!