Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Továbbtanu...

Melyiket válasszam? Továbbtanulás előtt állok, és nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Két dolog érdekel, az egyik, amit nagyon szeretek, az a pszichológia, a másik pedig a Java programozás. Tudom, tudom, nem illik össze, hogy lehetséges, hogy ez érdekel. De ez van. Mind a kettő hiányozna, ha nem lenne. De egy fenékkel két lovat nem tudok megülni, mindkettő teljes embert kíván, ha komoly szinten akarja csinálni az ember. És én úgy akarom, nagyon jó szeretnék lenni. Mindkettő érdekel, nem tudom, mi alapján döntsek.


Programozóként gyorsan el tudnék helyezkedni és a fizetés a csillagos ég. Szeretem csinálni, a munkakörnyezet szuper jó lenne, a közösség is, mert azonos érdeklődésű emberek, stb. Fix munka, nincs instabilitás. De nem emberrel, hanem gépekkel dolgoznék.


Pszichológusként leginkább egyedül dolgoznék, nem lenne olyan munkakörnyezet, és a fizetés sem annyira jó, és nem is annyira stabil. A képzés sokáig tart és alatta nemigen van jó fizu, hosszú évek, mire normálisan keresnék. Viszont emberekkel találkoznék és segíthetnék. És ezt nagyon szeretném.


Szerintetek mi a jó választás?


Azt ne írjátok kérlek, hogy egymás után, ebben nem hiszek. Vagy az egyik, vagy a másik. A világ olyan gyorsan változik, hogy ha a figyelmem megosztom, akkor le fogok maradni programozásban, technológiákban, ha pszichológus leszek, amellé nem fér bele a programozás. Két szék közül nem akarok a pad alá esni.


Te mit választanál?



2018. febr. 12. 16:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Csináltam személyiségteszteket is, kíváncsi voltam, és azok szerint a pszichológia áll hozzám közel, mert ilyen beállítottságú vagyok. De ez sem erősített meg, mert kicsit furán éreztem magam, hogy egy ilyen teszt mondja meg, mi legyek. Nem akarom egy tesztre alapozni a döntést. De akkor mi alapján döntsek?


Te hogyan döntötted el, mi akarsz lenni?

2018. febr. 12. 16:31
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha munkát is akarsz kapni a végzettségeddel, akkor csakis programozás. Viselkedéselemzőből dunát lehetne rekeszteni, nagy részükre biztos munkanélküliség vár.
2018. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, évekig nem lenne normális fizum. És ha lesz is, az sem lesz kiemelkedő. Lehet mondani, hogy a pénz nem fontos, de azért az, ha az ember enni és lakni is akar, és nem akar a kettő között választani. De ha személyiségemben és érdeklődésemben a pszichológia húz, akkor nem lenne hülyeség olyna életet választani, aminek ez nem része? Vagy felejtsem el a lelkizést és gondolkodjak racionálisan, mert az álmokat és érzéseket nem lehet megenni? (Ilyeneket is szoktam mondani magamnak :D )
2018. febr. 12. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak az hogy viselekdéselemzőként soká lesz jó fizud, hanem egyáltalán nem lesz.

Pluszban hogyha te egyedül dolgoznál, akkor gondolom magán lennél. Egy praxis kiépítése milliós tétel, aztán a havi adóterhek is 50-100 ezer körüliek, erre jön még a rendelő rezsije stb...

2018. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem állnék meg a viselkedéselemző 3 évnél, ha a pszichológiát választom. Akkor elmennék olyan messzire benne, amíg csak tudok... de tény, hogy sok-sok pénz és idő lenne, mire megélhetést adna. És egész végig számolgatnék és azon agyalnék, hogyan szerzek ügyfeleket, stb. ha magánt szeretnék majd a végén. Ezért is írtam, hogy ebből a szempontból a programozás nagyon stabil lenne.


Akkor szerinted, ha jól látom, ez nem is kérdéses, egyértelműen programozás.


Te azt dolgozod, amit szeretsz?

Nincs benned megbánás, hogy rosszul döntöttél-e?

2018. febr. 12. 16:41
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Igen, én azt dolgozom amit szeretek, és szerencsére jól is fizet, sikerült megtalálnom a tökéletes helyet.


Pszichiátrián nem gondolkodtál? a gyermekpszichiátereket lasszóval fogdossák, magánként nagyon jól kereshetnél.

2018. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz orvosi egyetem kell, azt nem vállalnám be.
2018. febr. 12. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A programozás mellett segíthetsz másoknak ingyen, ahogy csak tudsz. Akár lelkizéssel, beszélgetéssel is. Pénzt a programozással keresnél, a lelked pedig az önkéntes segítségtől lenne nyugodt. Szerintem ez így menni fog, persze ez csak az én szerény véleményem, döntened nyilván neked kell.
2018. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezen most nagyon komolyan elgondolkodtam, kedves utolsó hozzászóló, köszönöm szépen!
2018. febr. 13. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!