Megbuktathat matekbol?

Figyelt kérdés

Vegzos vagyok, teljesen human beallitottsagu. A matek tanarom egy szadista, lehetetlen feladatokat ad, egy erettsegi feladatsort siman megoldok, de amilyen dolgozatokat irat o azok ezerszer nehezebbek es senki sem 5-os a csoportbol. Emelt szintu feladatokat tesz bele, es amikor javitas utan megkerdezzuk, hogy ha ez nem is lesz az erettsegiben, miert teszi bele, akkor valaszolni se tud ra.. Szorgalmikat ad, amit odaadunk az emelt csoportos tarsainknak es ok sem tudjak megoldani. Kuzkodunk a kettesert. 2 eve jott ide, en azelott 4-5os voltam, most 2,10-re allok, es nem fogok mar annyi jegyet kapni, hogy ha egy 1-es is van kozotte, akkor 2-es felett legyek. Beszeltem mar a szuleimmel, osztalyfonokkel, mas tanarral, vele, hogy ertse meg, az erettsegire kellene keszulnunk, de semmi valtozas. Hetvegente kikeszulok annyit matekozok, es hiaba ertem es oldom meg itthon a hazikat tokeletesen (amiket o ad fel es mellesleg 3 ora megoldani mert olyan mennyiseg) a dolgozatban olyan feladatokat ad, hogy semmi kozuk hozza. Az A es B csoportbol a B nehezebb, ezt direkt igy megmondja mindig, es van akit elultet kulon padba, es A-t ad neki, engem nem enged, es B-t ad.. Mindig irat potdolgozatot, ami kb 10x nehezebb es teljesen mas, mert mindenki aki hianyzik dolgozatrol az direkt teszi... en eddig egyszer hianyoztam, azt is korhaz miatt (3 honapos idopontot nem mondok le egy doga miatt) es jelentkeztem masnap, hogy megszeretnem irni, mert ezt tudok es keszultem ra. Amit a tobbiek irtak aznap kiosztotta es lattam, hogy menni fog. Aznap megirtam a potdolgozatot es azt hittem elsirom magam.. mintha semmi koze nem lett volna hozza.

Ha figyelek oran, ha nem figyelek oran, akkor sem ertem meg amit o probal tanitani. Nem magyaraz el semmit, kihagy lepeseket, teljes rosszindulattal van az egesz csoport fele. Magyarbol, toribol, angolbol, szinotos vagyok, elorehozottaztam angolbol ami 99%os lett, felsofoku nyelvvizsgam van, tolmacsnak/szakforditonak keszulok, meg masik 2 idegennyelvet tanulok, nem vagyok hulye, de ez nekem mar sok.

Letudnek erettsegizni matekbol, de az o dolgozatait alig tudom 2-esre megirni.. egy 20 perces ropdolgozat kb 70 pont, es 3 A4-es oldalt szoktunk irni, az se eleg a 2-esre. Baratnom egy dolgozatra, amire kulon kiadta a feladatokat, 1 honapig tanult tanarral, mindet megcsinalta, es a dolgozaton osszesen 2 pontja lett.

Tenyleg nem tudom mar mit kellene tennem, ma is egesz nap matekoztam de mar reg tudom, hogy semmi ertelme, mert ugysem olyan feladatokat ad majd amiket oran vettunk (ezt sem ertem).

Ha mar csak egy 1est is kapok ev vegeig, lehet 1,99-re feltudom huzni, de 2-es fole mar nem. Torvenyesen megtud buktatni 1,99-el? Mert mindenhol azt szajkozzak a suliban, hogy ,3 tizedtol lehet jobb jegyet adni, es ,7 tized alatt lehet csak lefele kerekiteni.

Bocsi a hosszu irasert, de kivagyok mar, a tori erettsegi ami szamit a felvetelimhez sokkal fontosabb lenne most, de nem tudok foglalkozni vele, mert azert kuzdok, hogy egyaltalan erettsegizhessek..


2018. febr. 17. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi gimnáziumunkban csak 2 egészre adják meg a kettest
2018. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, meg tud buktatni 1,99-re, sőt, 2,00 felett is meg tud, ha meg tudja indokolni az osztályozó értekezleten:( De azét ennek a valószínűsége elég csekély:) Ad majd egy kettest és kész!
2018. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Édesem, az igazgatóval kell beszélni, nem a szüleimmel, osztályfőnökkel, más tanárral! Mit tudnak ők tenni? Az igazgató tud. Be kell menni hozzá egy delegációnak nagyon komolyan, szükség esetén szülőkkel megtámogatva, és közölni kell vele, hogy a tanár megszegi a nemzeti alaptantervet és az iskola helyi tantervét, ha nem matematika tagozatos osztályban emelt szintű feladatokra osztályoz. Ha az igazgató a tanárt védi, meg kell fenyegetni, hogy feljelentitek a fenntartónál. És ha ettől se változtat, akkor valóban meg kell tenni, méghozzá nagyon gyorsan. A vele való beszélgetésről írásos feljegyzést kell készíteni, azt az összes résztvevővel aláíratni, akkor majd látja, hogy a fele se tréfa. Illetve magát a panaszt is adjátok be írásban hivatalosan (nem csak személyesen átadva), arra ugyanis köteles válaszolni. Konkrét tények legyenek benne illetve ha visszaszedte a tanár a dolgozatokat, akkor fényképezzétek le az újabbakat ill. szólítsátok fel az igazgatót, hogy vizsgáltassa át egy vagy több másik szaktanárral a dolgozatok feladatait. Arra is hívjátok fel a figyelmet, hogy így veszélyben van az érettségitek, mivel nem arra a szintre készültök, amire jelentkeztetek, illetve veszélyben vannak a vitt tanulmányi pontjaitok, ami hátrányosan érint benneteket a felvételin. Ennek nem fog örülni, mert minden iskolának presztizskérdés az érettségi és felvételi eredménye.
2018. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!