Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak jobban? Bővebben...

Hogy tanuljak jobban? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Most 7.-es vagyok és tavaly 4 és ötösem voltak most lecsúsztam hármasra és tanulok minden nap de sokszor elfelejtem mit csináljak hogy jobban tanuljak és mikor érdemes tanulni hogy megmaradjon a fejembe
2018. febr. 18. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, ne legyen telefon, laptop, tévé, rádió a közelben ha tanulsz. Ha tanulsz, akkor tanulj, ne pedig Facebookozz, zenét hallgass, filmet nézz, stb. Persze, sokan mondják hogy úgyis tudnak tanulni, de nem. Az embereknek csupán töredéke képes egyszerre ilyen szinten foglalkozni valamivel, vagy tanul az ember vagy pl: zenét hallgat.

A másik, hogy próbálj meg nem álmodozni. Nekem a töri volt anno a kedvenc tárgyam és képes voltam órákig álmodozni hogy milyen lehetett ott lenni, átélni a forradalmat, milyen lehetett a reformkorban megélni az országgyűlést, milyen lehetett középkori nemesnek lenni vagy épp politikusnak a két világháború között. Nagyon sok idő ment el ezzel, amit ha más tárgyakra fordítok, nem 4,3 lett volna az átlagom, hanem mondjuk 4,5-4,6.

Ha ezek megvannak és úgyse tudod megjegyezni az anyagot, próbálj meg különböző tanulási módszereket. Van akinek az segít, ha papírra írja, jegyzetel. Nekem segített ha letettem a füzetet, elolvastam az anyagot, majd járkáltam és néha magamban, néha hangosan mondtam ( a füzet nyitva volt az ágyon "puskának" ). Akkor segíthet ha egyszerre csak kis részleteket tanulsz meg, nem az egész anyagot próbálod ömleszteni, hanem mondjuk ( töris példával ) veszed az esemény előzményeit, ha tudod akkor a folyamatot, aztán a következményeit. Néhány mondatonként veszed az anyagot. Matekból gyakorolni kell, nincs mese. Fogod a feladatgyűjteményt és csinálod a feladatokat. Az egy tipikusan nem tanulható tárgy, nem olyan amit olvasol és majd megérted. Gyakorolsz és úgy fog menni.

Persze van akinek pont ezeknek az ellentéte segít: leülsz a székbe / ágyba és magadban olvasod. Én a saját példámmal jöttem, tapasztald ki hogy neked melyik módszer a legkönnyebb.

Annyit azért elárulok, 12-ben én két ösztöndíjas kitűnő lettem, tehát bizonyos módszerek tényleg segítenek ;)

2018. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi de ha egyszer megtanulom miért felejtem el másnapra?
2018. febr. 18. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet úgy megtanulni, hogy örökké emlékezni fogsz rá. Vegyiparban dolgozok, mégis van olyan amit nem tudok kémiával kapcsolatban. Töriből sem az a fontos hogy mikor volt az olasz egység, hanem hogy be tudom lőni hogy 1860 körül. Matekból pedig hiába voltam egykor faktos, ma elém raknának egy olyan bonyolult deriválós-integrálós-határértékes feladatot, amiből egykor kétszer is meghúztak, ugyanúgy nem menne mint akkoriban. Átmentem, meglett a kettes ( ez már egyetem! Középiskolában mint említettem kitűnő voltam ), azóta se használtam.

Sajnos a magyar oktatás nagyon a lexikális tudásra megy, betűről betűre, számról számra kéri számon az anyagot, olyan szinten, ahogy azt soha nem fogod használni.

Az, hogy másnapra elfelejted azért van, mert nem tanulod jól. Ne egyik napról a másikra tanulj. Tudod hogy pénteken lesz dolgozat, kezdj el tanulni egy héttel előre. Olvasd el többször.

Szoktál könyvet olvasni? Ha igen, tudod hogy abból se jegyzed meg mindet, megjegyzed a sztorit, az eseményeket, a szereplők nagy részét és ennyi. Ez legyen a cél. Tudd a dolgozatra, egyébként csak értsd a lényeget, emlékezz rá később, tudd hogy van ilyen.

2018. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!