Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakgimnáziumból gimnáziumba...

Szakgimnáziumból gimnáziumba átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Mennyire lehetetlen ha félévkor 4,0 volt az átlagom? Csak szakmai tantárgyakból teljesítettem gyengébben.

Ha lehetséges, akkor, hogy néz ki egy ilyen vizsga?

Elöre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 19. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, és iskolája válogatja. Meg kell kérdezni a gimnázium igazgatóját.
2018. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Hát, a szakgimis 4es átlag kb 2.5nek felel meg gimiben. Nagyon erő sulin ne is gondolkodj, és valószínűleg különbözetit kell tenned. Valamint most gondolom egy nyelvet tanulsz, gimiben kettőt kell.
2018. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

Van erős szakgimi meg gyenge gimi is, nem lesz az egyikben 4-es a másikban automatikusan jobb/rosszabb. Nem minden gimiben kell 2 nyelvet tanulni, ismerek olyat ami benne van az országos top20-ban, többnyire a vidéki top3 ban és mégis csak 1 nyelvet tanulnak. Különbözetit meg akkor kérnek ha gimiből menne szakmát tanulni, nem fordítva. Én is gimis voltam, mindenféle vizsga nélkül jöttek át hozzánk ha jó volt az átlaguk, volt hely meg nem volt magatartásbeli problémájuk. A szaközepesekhez vagyis már szakgimisekhez viszont szakmai tárgyakból kellett írni egy vizsgát, hogy tudnak-e haladni az osztállyal a szakmai tárgyak miatt.

Egyeztess a kinézett iskola igazgatójával és majd ő elmondja a tudnivalókat.

2018. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!