Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik mindenkinek...

Miért erőltetik mindenkinek az érettségit, ha egyszer diplomával se tud mindenki elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy még gyerek vagy és csak hangoztatsz valamit, amit hallottál, de sosem tapasztaltál még. Diplomával nagyon is jó lehetőségeid vannak, az összes diplomás rokonom sokra vitte. Anélkül meg lehetsz mondjuk gyári munkás vagy bolti eladó minimábérért, ha neked az kell, hajrá, senki nem gátol benne :D
2018. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi amolyan alap. Sok helyen már takarítónőt is érettségizettet keresnek.

Persze, anélkül is lehet boldogulni, de ahhoz nagyon jó szakma kell! Egy önállóan dolgozni tudó jó szakember agyonra keresheti magát valóban. De ha később tovább akar lépni, ahhoz elengedhetetlen.

Pont nálunk van most egy srác, aki nagyon jó CNC szakmunkás. A cég támogatja, ha valaki tanulni szeretne, most is van párhuzamosan technológus, illetve CNC programozói képzés, ő is szeretett volna menni, de ezek már érettségihez kötött képzések.

2018. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha diplomára is tanulnod kell, akkor képzeld el mit érsz 8 általánossal. Mondjuk én nem hiszem, hogy mindenkinek tanulnia kell. Valakinek a wc-ket is takarítani kell és a szemetet szedni, havat lapàtolni, mosogatni, tudod. Minek tanulni, 10szeresét keresni ülve, amikor sózhatod az utat 4kor helyette. Ne tanulj, felesleges!
2018. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert érettségi nélkül még annyira se tudsz elhelyezkedni, 8 általánossal mehetsz biorobotnak valamelyik gyárba. De már sok szakmának is feltétele az érettségi, ha nem is akarsz egyetemre menni egy OKJ azért nem árt. Nincs olyan amivel mindenki el tud helyezkedni, de diplomával a legjobbak az esélyek, ha más nem elmegy egy SSC-hez akár szabad bölcsészként és egész jól keresnek vele. Amúgy annyira nem értem mi baja van itt egyeseknek az érettségivel, mikor tehetség kell ahhoz, hogy valaki megbukjon rajta. Főleg gyengébb sulikba ahol simán átrugdosnak szóbelin.
2018. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért az egy kicsit elkeserít,hogy mindenki lenézi a gyári munkát és a gyári munkást. Régen is dolgoztak emberek gyárakban és szépen gyarapodtak ház autó stb. Apám 50-éves és gyárban dolgozik érettségivel.Anyám ugyan ott dolgozik érettségi nélkül évek óta. Ez a magyar emberek hibája,hogy a gyári munka mindenkinek büdös,tisztelet a kivételnek!
2018. febr. 21. 18:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: nem nézem le a gyári munkát, én is gyárban dolgozok, a munkások termelik ki az én fizetéseket is! De látom, mennyit dolgoznak, és mennyit keresnek!

Annyit visznek haza, mint én. Csak ők a melegben, olajban, 12 órás munkarendben, hétvégén is dolgozva, tehát éjszakai és vasárnapi pótlékkal együtt.

Én meg hétfőtől péntekig, 8-16:30-ig, a munkaidőn 80%-át irodában ülve. Senki nem stopperolja, meddig ebédelek. WC-re meg akkor megyek, amikor kell, és nem akkor, amikor végre levált valaki!

És ez az, ami nem mindegy...

2018. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam én diákként gyárban, nem az a baj hogy lenézem a gyári munkást, hanem tapasztaltam milyen szar csinálni. Heti 1-2 napokat mentem egyetem mellett, nyáron 4-5 napokat, de kicsinált. Fájt mindenem, elment tőle az életkedvem, unalmas és monoton robotolás semmi pénzért. Az ott dolgozók is utálják ezt csinálni, de nincs más lehetőségük. Nagyszüleim is gyári munkások voltak, rá is ment az egészségük a folytonos fizikai munkára. Arról nem is beszélve hogy műszakhoz vagy kötve, percre pontosan megvan mikor tarthatsz szünetet, folyton túlóráznak (vagy 12 óra szombaton is dolgoznak) mert az alapfizu semmi. Ha neked ez kell hajrá, 18 évesen mehetsz is suli helyett (a 3 műszakos beosztás miatt állományba nem nagyon vesznek 18 év alatt, de diákként 16 évesen már mehetsz).
2018. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

* 12 óráznak vagy szombaton is dolgoznak

Amúgy biztos jó lehet 2-3 hétig úgy dolgozni hogy sak 1-1 szabad napod van. De egyetértek egy korábbi hozzászólással, valakinek ezeket a munkákat is meg kell csinálnia.

2018. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem ez kell mert az érettségi a célom,nem ezért tettem fel a kérdést! De nem lehet mindenki irodista,mert akkor ki sütné meg a kenyerünket ,ki varrna ruhát és sorolhatnám. Azért tettem fel a kérdést mert vannak olyan emberek akik diplomával dolgoznak boltban éttermekben felszolgálóként és gyári munkásként. Gondolom nem ezért tanultak évekig!
2018. febr. 21. 19:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9: ez azokra igaz, akik nem nézik, mennyire piacképes az, amit tanulnak, én is ismerek ilyet. Illetve azokra, akik nem értenek ahhoz, amit csinálnak, vagy nem tudják, milyen területen lenne sikerük.

Én gépészmérnöknek tanulok, ez hiányszakma. Évek óta hasonló munkakörben dolgozok, diploma után a jelenlegi munkahelyemen kapok mérnöki pozíciót, ennek érdekében a tanulmányaimat is támogatják.

Hány gépészmérnököt ismersz, aki a vendéglátásban tolja?

2018. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!