Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha megbántam a...

Mit csináljak, ha megbántam a jelentkezést?

Figyelt kérdés
Igazából, amire szerettem volna, arról lebeszéltek, de nagyon megbántam, hogy nem jelöltem be. Nagyon félek attól, hogy felvesznek, és négy évet kell elpocsékolnom az életemből. Rájöttem, hogy teljesen más a beállítottságom. A pedagógus képzést jelöltem meg, de a kommunikációs kézségem sem jó, nem szeretek csoportban dolgozni. Jól kijövök az emberekkel, de munkában teljesíteni csak egyedül tudok. Kb. hetente változik erről a véleményem, de most nagyon úgy érzem, hogy elcsesztem. Biztos vgyok benne, hogyha évekig fogom ezt csinálni, akkor egy-kettő kiégek, és azzal mindenkinek ártanék. Tudom, hogy későbánat, de nem lehet valahgy elintézni, hogy inkább maradjak a suliba okj képzésen, ha fel is vesznek? Úgy nem tudnék kihagyi egy évet, hogy semmit se csinálok, vagy dolgozom. Nincs a munkával bajom, de nem akarok kiesni a rutinból.
2018. febr. 22. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy iratkozz is be.
2018. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy felvesznek nem kell beiratkoznod. De nyárig az is lehet, hogy meggondolom magad és mégis tetszeni fog.
2018. febr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiiratkozol és eltöltesz egy évet, hogy megtervezd a karriered. Rengetegen elkövetik azt a hibát, hogy össze-vissza jelentkeznek és 3 év múlva rájönnek, hogy a diplomájuk nem ér semmit vagy nem szeretik csinálni az egészet.
2018. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kiirakoznod, mert be sem iratkozol és kész.

De ha a kar szabályzata megengedi, akár be is iratkozhatsz és passzív évvel kezdhetsz. Többféle lehetőséged is van.

Azt tanuld, amit szeretsz!

2018. febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még egyszer megnyitják a felületet és akkor lehet módosítani a sorrendet és törölni is tudsz a jelentkezési helyek közül. Magyarán, ha több szakot is megjelöltél és van köztük olyan, ami érdekel és szívesen tanulnád, akkor azt be tudod tenni az első helyre, ahová felvehetnek. Ha pedig csak egyet jelöltél meg vagy többet, de egyik sem szimpatikus, akkor még olyat is tudsz csinálni, hogy törlöd a jelentkezésedet és a pótfelvételin jelentkezel egy olyan szakra, ami jobban érdekel. Ugyanakkor a pótfelvételin már csak egy szakot tudsz megjelölni és zömében önköltséges szakokra tudsz jelentkezni (azt hiszem, hogy talán max. az NKE esetében volz államilag támogatott, de nem vagyok benne biztos).


Valamint attól, hogy felvettek még nem kell beiratkoznod. Az is egy lehetőség, hogy nem iratkozol be és majd jövőre ugyanekkor vagy esetleg keresztféléves képzésekre (attól függően, hogy van-e) jelentkezel egy másik szakra. Az is egy megoldás, hogy beiratkozol, de rögtön passziváltatsz, de ennek utána kell nézni, mert szerintem nem minden egyetemen lehet ilyet csinálni. Így ugyanúgy választasz valami mást és újra felvételizhetsz, de akkor úgymond még mindig nyitva hagyod ezt a kaput is, ha esetleg meggondolnád magad. Valamint az is egy lehetőség, hogy beiratkozol, elkezded és megnézed, hogy mégis tetszik-e vagy abszolút nem és egyáltalán nem akarod (bár kérdés, hogy van-e értelme, ezt neked kell eldöntened).

2018. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!