Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy nem megy a...

Mitől lehet hogy nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy egyszerűen nem tudok tanulni. Folyton máson jár az agyam, fáradt vagyok,elkalandozok stb.és nem tudok koncentrálni rendesen az adott dologra. Soha nincs kedvem hozzá, nincs motivációm sem, nagyon nehéz rávenni magam. Otthon nem lehet rendesen mert nincs külön szobám, és zavarnak a többiek ahogy ide-oda mászkálnak kötülöttem. Lehet hogy azért van mert eddig nem tanultam eleget vagy lusta voltam de ezt próbálom most is helyrehozni, de nem megy. Most lesz egy csomó dolgozat jövő héten, biológiából vagyok a legrosszabb arra próbálok most is tanulni de annyira bonyolult számomra. A biosz tanárom nagyon rossz, nem tud tanítani. De ettől függetlenül a többi tantárggyal is gondjaim vannak. Néha már magamat hibáztatom hogy hogy lehetek ennyire hülye. Ha mások meg tudják tanulni akkor én miért nem.. A felfogásom is lassú, sok idő mire megértek valamit. Hogy lehet ezen segíteni? Velem van a baj? Mit csináljak hogy sikerüljön? 13/L

#tanulás #koncentráció nehézség
2018. febr. 24. 13:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja meg hát az év végi jegyeim már számítanak, úgyhogy fontos lenne javítanom.
2018. febr. 24. 13:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor annyi idős voltam bekapcsoltam a rádiót és zenét hallgattam, a mai napig ezt csinálom és rendesen megtudom tanulni az adott leckét. Egyébként nekem mostanság elég ha oda figyelek az órákon. 17/l
2018. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól lehet, hogy

- kamasz vagy

- nincs külön szobád (menj könyvtárba!)

- nincs motivációd

- megszoktad a lustaságot

- a tanárt okolod, ahelyett, hogy belátnád, hogy több száz, esetleg több ezer gyereknek megtanított már egy csomó mindent anélkül, hogy elveszítette volna az állását, tehát igenis te is tudsz tőle tanulni, ha akarsz (ahogy írod is: "Ha mások meg tudják tanulni akkor én miért nem..")

- nem szánsz a tanulásra elég időt az órán sem (gondolom, mással foglalkozol ahelyett, hogy figyelnél), meg otthon sem, pedig csak ezen múlik, hogy megérted-e a dolgokat és megjegyzed-e, egész biztos, hogy nem agyilag vagy gyenge.


Ezek közül amin tudsz, változtass.

2018. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!