Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom kifejezni magam angolul?

Figyelt kérdés
Elég sok angol szöveget megértek, sőt mostmár egyre többet, de elmondani valamit, vagy kifejezni magam nem nagyon tudom... Esetleg ha valakinek van valami jó módszere leírhatná. :)

2018. jan. 24. 06:48
 1/7 anonim válasza:
82%
Keress valakit, akivel angolul tudsz beszélni, ideális esetben olyat, aki nem tud magyarul. Ezen kívül segít ha angol filmeket nézel (angol hang és felirat).
2018. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Bár lehet hogy otthon hülyének néznek, de nekem sokat segített a hangos olvasás és az angol film mondatainak utánzása.
2018. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg neten is kereshetsz angol anyanyelvű levelezőtársat. Szóban persze jobb lenne (akár videochat-en), de írásban is hasznos, főleg ha a másik türelmes kijavítani. Saját fogalmazásnál fontos a visszajelzés.
2018. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
5%
Magyarul beszélj!
2018. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Autológia, azaz magadban beszélsz angolul, illetve feldolgozol egy szógyűjteményt úgy, hogy mondatokat írsz a szavakkal. Dalszövegeket fordítasz, megalkotsz egy rövid szöveget magadról és a hobbijaidról, és begyakorlod.
2018. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

"megalkotsz egy rövid szöveget magadról és a hobbijaidról, és begyakorlod"


Ha ő hozza létre, valószínűleg tele lesz hibával, úgyhogy a legjobb azt nem begyakorolni.


Akkor már sokkal hasznosabb naplót írni. Nem is kell, hogy feltétlenül kijavítsa, vagy egyáltalán csak elolvassa valaki, az a lényeg, hogy minden egyes nap kell bele írni valamennyit. Egy idő után unalmas lesz mindig ugyanarról írni, tehát elindul majd szépen az önkifejezés felé egyre inkább. Menet közben nem kell nagyon olvasgatni, mert ez is tele lesz hibával, de mondjuk fél év múlva elolvasni megint az elejéről néhány beírást érdekes lesz. :) Ha senki sem olvassa, akkor is egyértelmű lesz saját maga számára is, hogy fejlődik.

2018. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek❤😊
2018. jan. 25. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!