Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt valaki ügyészségen...

Volt valaki ügyészségen szakmai gyakorlaton?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ténylegesen milyen feladatokat kellett csinálnia, valamint, hogy az öltözködésre vonatkozóan van -e valamiféle megkötés (azaz mindig ki kell -e öltözni). Válaszokat akár hozzászólásban, akár privát üzenetben várok!

2018. febr. 24. 14:33
 1/1 anonim válasza:

Ez függ a helytől és a vezető ügyész hozzáállásától.


Ahol én voltam, ott a pl. főügyész k....vára nem is foglalkozott velem - ezt a "hagyjá má fiam békibe a baromságaiddal, van nekem elég bajom nélküled is" - mentalitást képviselte, elirányított valamelyik csoportvezető ügyészhez, aki viszont rendes volt.


Adott egy ügyet, amit át kellett tanulmányoznom az irodájában, és le kellett írnom a "szakmai" véleményemet.


Majd ezután aláírta az összes papíromat és ennyi volt.


Nagyjából 4 óra alatt letudtam az egész gyakorlatomat.


Se idejük, se kedvük nem volt velem foglalkozni.



Hallottam viszont olyat is, hogy heteken keresztül be kellett járni az ügyészségre és mindennap kapott a hallgató valamilyen részfeladatot.


Szóval ilyen is van.

2018. márc. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!