Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire mérvadó a kompetencia...

Mennyire mérvadó a kompetenciamérés matematikából?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: eléggé jól megy a matematika (legalábbis eddig azt hittem). Emelt szinten tanulom, és az ebből az anyagból készült dolgozataim is (kb. emelt érettségi nehézségűek, és nem csak annyi, hogy átírjuk az órán vett feladat számait másra, hanem jóval komolyabbak) 95-100% körül szoktak mozogni. OKTV-n a 2. fordulóba bejutottam, onnan azonban tovább nem. Az osztályban általában nálamnál gyengébb teljesítményű diákok járnak. Aztán most , hogy elérhető a kompetenciamérés eredménye szomorúan tapasztaltam, hogy matekból csak 82%-os lett a feladatlapom. Ez most de facto azt jelentheti, hogy rosszul ítéltem meg a teljesítményemet egészen eddig? Vagy ebből ne vonjak le messzemenő következtetést, lehet, hogy egyéb tényezők játszottak szerepet (általában olyan feladatokat rontottam el, amit azz ország diákjainak mintegy 3/4-e jól megcsinált)? Próbálok vele nem foglalkozni, de annyira nem megy, hiszen eddig egyik erősségemnek éreztem a matekot és ez most mintegy meginogni látszik. (Persze, nem azt mondom, hogy rossz lenne ez a 82%, de tekintve, hogy egy középszintű matekérettségit már most meg tudnék írni 98%-ra elég elkeserítő az eredmény.)

2018. márc. 1. 17:50
1 2
 11/13 Tom Benko ***** válasza:
@dq: Egyrészt ez a lényege. Másrészt pedig előkeresem a statisztikákat, hogyan teljesülnek, ha el nem felejtem. Elvileg ui. nyilvánosak.
2018. márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 82% egy baromi jó eredmény. Ahogy előttem is írták, direkt úgy van csinálva, hogy szinte lehetetlen 100%-osat írni. Szóval ne csüggedj.
2018. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kompetenciamérést nem %-ra értékelik. A lényeg, hogy hányadik kompetenciaszinten vagy (5., 6., 7,?) illetve mennyi a kompetencia-pontod.

Azonos megoldottsági százalékhoz különböző kompetencia-pontszám tartozhat, attól függően, hogy melyik feladat lett jó/rossz.

2018. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!