Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogy vannak a...

Egyetemen hogy vannak a tanítási órák, szünetek, mire kötelező járni és mire nem? Jövőre felvételiznék fogalmam sincs hogyan működik ez az egész.

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A bejárást iskolája illetve tanára válogatja.

Alapvetően két fajta óra van. Előadás illetve gyakorlat. A gyakorlatok katalógusosak. Az előadások nem feltétlen.

Minden "óra" 2*45, tehát 90 perces. Az órák között 5-15 perc szünetek vannak.

Az első órai kezdést szintén iskolája válogatja. Lehet 8, 8:30, ilyesmi.

Jellemzően délkörül van egy hosszabb, kb 45 perc körüli ebédszünet.

A katalógusos órákra elvileg kötelező járni. 2-3, indokolt esetben talán 4 hiányzás megengedett, aztán viszont megtagadhatja a tanár az óra aláírását így nem kaphatsz belőle jegyet/nem mehetsz vizsgázni.

Előadásoknál ez lényegesen ritkább, illetve nem ennyire szigorú. Volt olyan előadásom ahol az órai részvétel elmulasztása nem az aláírás megtagadásával járt, hanem bizonyos jegyszerzési kedvezmények igénybe nem vehetőségével.

2018. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az órák időpontjai még egy egyetemen belül is változóak. Én BTK-s vagyok, nekem mindig egészkor kezdődik az órám, és másfél óráig tart (pl. 8-9.30, 10-11.30). A lakótársam TTIK-s, és neki össze-vissza vannak, meg 45 perces gyakorlatai vannak, stb. Szakja válogatja.
2018. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!