Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért pont 32-,72-, stb....

Miért pont 32-,72-, stb. lapos füzeteket gyártanak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 20:24
 1/4 A kérdező kommentje:
72 lapos helyett 70 lapos*
2018. márc. 6. 20:25
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

?


Egyáltalán nem csak ilyen van, konkrétan én most rákerestem és csak 40, 80 és 120 lapost találtam.


A fix 40-es szorzós lapszámoknak lehet az a gazdaságossági oka, hogy egy szabvány ív papírból a kivágott füzet méretű lapok teljes füzetek összerakásánál maradék nélkül jöjjenek ki. Szóval egy ívből kerek darabszámú füzet jöjjön ki, illetve egy nagy füzet is kerek ívdarabszámból készülhessen.

2018. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ennek van is értelme :D Én írószerboltosként legtöbbször 32 és 70 laposakkal találkozom, amik között nem látom at összefüggést, lehet, hogy nincs is. Aztán a 96 jön, ami a 32 3x-osa.
2018. márc. 7. 19:07
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Van több kiindulási ívméret. Csak nálunk alap az A0.
2018. márc. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!