Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg csak 25% kell a...

Tényleg csak 25% kell a sikeres érettségihez?

Figyelt kérdés
Igaz ez? Külön-külön (tehát írásbelin és szóbelin) értendő, vagy egyben?
2018. márc. 10. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin is teljesíteni kell minimum 12%-ot. Arra nem alapozhatsz, hogy írásbeli 25% és védve vagy.
2018. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, ennél több százalékot célzok meg, tanulok, ahogy csak tőlem telik. Csak meglepődtem, és nem tudtam eldönteni, hogy valóban elég ennyi vagy sem. Nekem egykor 60%-ot mondott a tanár, hogy az a minimum.

Ha valóban igaz a 25%, akkor egy cseppet nyugodtabb a lelkem.

2018. márc. 10. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
25% kell csak, középszinten a 60% már négyes, emelten meg ötös. Eléggé lent van úgyhogy meglepő hogy még így is meg tudnak rajta bukni. Amikor én érrttségiztem amúgy már 20%-tól volt kettes, úgyhogy nálatok nagyon bekeményítettek a 25%-kal :D Amúgy a minimum 12% idegen nyelvnél mindegyik résznél számít, szóval az írásbelin a szövegértésnek, a nyelvtani résznek és a fogalmazásnak külön is el kell érni a 12%-ot és nem egyben nézik ott az írásbelit. A többi tárgynál viszont nem szedik jobban szét, ha az írásbeli és a szóbeli min 12% külön, egyben min 25% akkor megvan a kettes. Csak ismerek olyat aki ezzel bukta az angol érettségit hogy semmit se írt a fogalmazós részhez mert azt hitte a szövegértés úgyis felhúzza.
2018. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
3-as, tévedés: nem külön kell az egyes részkészségeknél elérni a 12-t nyelvnél, az csak emelt szinten van. Középszinten az írásbeli egybe számít.
2018. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelni kell. Főleg ha írásbelin csak 12%-ot (vagy 13% pontosan nem tudom már) érsz el. Ugye ekkor még mehetsz szóbelire, de akkor figyelni kell, hogy szóbelin annyit szerezz, hogy együtt legyen meg a 25%. Viszont akkor már nem a 100 pontnak kell 25%-a hanem a 150-nek. (Ha 50 pontos a szóbeli és 100 az írásbeli.) Az 38 pont. Vagyis ha neked van 12 pontod írásbelin, még kell szóbelin 26 a biztos kereshez.

Amúgy rettentő butának kell lenni, hogy ne jöjjön össze a 25%. Én matekból síkhülye vagyok és bőven meglett, pedig már elkönyveltem, hogy szóbelire se mehetek olyan rossz lett. :D Tavaly érettségiztem.

2018. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ketteshez
2018. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!