Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik az érettségi előtt egy...

Akik az érettségi előtt egy héttel kezdtek el tanulni de 4 évet szartak bele a tanulásba, de azért ötös lett mindegyik érettségijük, azok hogy csinálták?

Figyelt kérdés
egy csomó ilyen emberről hallok..
2018. márc. 11. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lazán.
2018. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, hogy kicseszett okos vagyok.
2018. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Hazudnak😀
2018. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Mint a testvérem: egyetlen egy tételt tudott és azt húzta
2018. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan osztálytársam aki 12. osztályban fél évbe csak kettesei voltak, egyszerűen lusta volt tanulni. Amikor ugye 12. osztály második felében már csak az érettségire készültünk akkor sokkal jobban odafigyelt órákon is, nem hülyéskedett, írt mindent amit kellett, össze szedte az előző 3 évben tanult dolgokat, igaz 9. osztályban jó tanuló volt azt alá kell írni, tehát azokat a dolgokat amit akkor tanultunk azokat elsőre tudta amikor elkezdtük átvenni azokat. Aztán ő volt az aki elsőként kezdte el kidolgozni a szóbeli tételeket és minden egyes alkalomnál megkérte az adott tanárt hogy ellenőrizze már le neki, és mondja el hogy mi az amit még bele kell írni, vagy javítsa ki ha valamit elszúrt stb... Akkor szinte az egész osztály ledöbbent hogy elkezdett ezerrel készülni az érettségire, igaz akkor keveset is járt el bulizni meg más egyéb programokra ez tény.

Érettségije majdnem kitűnő lett. Akkor mindenki ledöbbent még a tanárok is hogy ennyire összekapta magát. Mindenki arról beszélt hogy tuti azért csinálta mert jó érettségiért cserébe vesznek neki autót, pedig nem ez lett a vége, sőt még a jogsijára is ő kaparta össze rá a pénzt tehát semmi ilyen motiváció nem volt. Igaz valami biztos volt amiért így összekapta magát ennyire hirtelen és alig 4 hónap alatt felkészült az érettségire.

Annyit elárult hogy a történelem szóbelin pont azt a tételt húzta amit a legjobban tudott mert a honfoglalás mindig is érdekelte.

2018. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Mivel gimiben és érettségin is olyan alacsony a követelmény, hogy ha valaki figyel órán, akkor egyáltalán nem kell tanulnia. Ez lehet, hogy furcsa azoknak, akik 4 éven át visítoztak a hátsó padban, de ez az igazság.
2018. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért azt így kicsit túlzásnak érzem és elég sok mindenen múlik...Én ötös tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgákat is szereztem akkortájt, viszont egyik sem sikerült volna, ha nem tanulok és nem gyakorlok. Az tény, hogy ha az ember odafigyel órán, akkor sok minden megmarad a fejében, de nálunk abból nem lehetett megélni és otthon is le kellett ülni tanulni. Nálunk például eleve sokszor volt olyan, hogy a tanár feladott egy leckét, hogy azt otthon egyedül dolgozzuk fel, tanuljuk meg és nagyon sok beadandót kellett készíteni, rengeteg házink is volt, amiből szintén nagyon sokat lehet tanulni. Valamint tanártól is függ...ha valaki érdekesen és érthetően adja le a tananyagot, akkor az valóban nagyon jó és érdemes rá odafigyelni, de pl. volt nekem volt olyan tanárom, akinél abból állt az óra, hogy monoton hangon felolvasta a tankönyvet...mai napig nem értem, hogy hogyan bírtuk ki nála, de a lényeg az, hogy abból az órából egy betű nem maradt meg senkinek és otthon kellett leülni értelmezni, megtanulni. Valamint a diákok képességei is mások, valakinek több idő kell ahhoz, hogy megtanuljon egy leckét, valakinek több idő kell, hogy megértse az összefüggéseket és eleve mindenki máshogyan gondolkodik, más a logikája, valaki pedig inkább vizuálisabb típus, míg a másik hallás után tanul a legkönnyebben stb...


Tény, hogy az érettségi nem nehéz, könnyű, rengeteg feladat van, amit józan paraszti ésszel, kreativitással és logikával is meg lehet oldani, de egy perc tanulás nélkül szerintem nem fogsz tényleg jó eredményekkel kitűnőre érettségizni. El lehet érni jó jegyeket, nagyon nagyon nagyon nehéz megbukni, de magasabb, 90% feletti eredményekhez tanulni is kell. Főleg, ha a szóbeli részét nézzük (mert azért az írásbeli szerintem könnyebb), ahol tulajdonképpen vagy tudod a tételt vagy nem. Lehet, hogy nagyon jó a beszélőkéd, tudsz rizsázni és nagyon kreatív vagy, minden apróságot próbálsz összeszedni magadban, aminek köze lehet a témádhoz, de ha nincsen értékelhető tartalma az elhangzottaknak, akkor akár 2 órán keresztül is beszélhetsz, de nem mész vele semmire (ugyanez vonatkozik amúgy az esszékre is az írásbeliben is, nem a mennyiség, hanem a tartalom és a minőség a lényeg). Nekem is volt ilyen osztálytársam, aki úgy indult neki, hogy "á ez majd úgyis menni fog, kidumálom magam", hát nem így történt, nem is lett neki jó az eredménye...Voltak olyan osztálytársaim is, akik lusták voltak, mint a föld, viszont nagyon jó eszük volt, nekik a gyakorlatiasabb dolgok mentek pl. infó, matek, de ezekből is csak azok a részek, amikhez gondolkodni kellett és nem kellett pl. definíciókat vagy képleteket tanulni, mert arra már nem voltak hajlandóak. Na ők zért az utolsó évet már picit komolyan vették, az érettségi közeledtével pedig már ők is elég szépen tanultak, összekapták magukat, mert érezték, hogy ennek van tétje. Nekik így sikerült jó eredményeket szerezniük, de nem azért, mert így hozta a sors vagy ez ilyen hókusz-pókusz varázslat, hanem azért mert nekiálltak tanulni. Másképp szerintem nem megy. Persze, olyan is van, akinek szerencséje volt és azt a tételt húzta ki a szóbelin, amit tudott (egyetlen egyet tanult meg és mákja volt) vagy pl. az írásbelin is pont azt az esszét kapta, amit tudott az elejétől a végéig, de erre nem lehet alapozni.

2018. márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Én a gimit végig bukdácsoltam, minden évben pótvizsgáztam, sz@rtam bele....gimi 4 év végén még esélyes volt a matek bukás is :-) Írásbelik előtt egy nappal jöttem rá, hogy holnap kezdődik az érettségi...írásbelik eredménye: magyar irodalom és nyelvtan 2, angol : 1 matek: 1


Szóbelire semmit nem tanultam így végeredmény tanári jóindulattal: magyar irodalom és nyelvtan: 2

Matematika: 2

Informatika: 3

Történelem: 4 azt az egy tételt húztam ki amit megtanultam :-)


Aztán irány az egyetem :-)


Egyetemen már tanultam :-)


Ahhoz képest, hogy semmit nem tanultam érettségire kivéve az egy érettségi tételt elég királyságos eredmények :-)

2018. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Tehát azt mondod utolsó hogy:

-Magyar 2

-Angol 1

-Matek 2

-Infó 3

-Töri 4


Mivel nem írtad mellé hogy miből milyen szinten érettségiztél, és hogy hova felvételiztél, így kb totál súlytalan a hozzászólásod, mert a lényeget nem írtad.

Ja, plusz azt se írtad hogy államin vagy önköltségesen

csinálod.

Önköltségesen még egy 3 napos koszos zokninak is van elég agya hogy bejusson.

Államin a minimum ponthatár a 280.


Na számoljunk (bár nem hinném hogy ez erősséged lenne).


Mivel a hozott pontjaid egyenlőek lehettek a nullával, így nyilván dupláztál 2 tárgyból.


Jó lenne ha ezt is leírnád mit kért az adott szak.

Gondolom valami infós büfészakra mentél tovább ("mentél"), szóval úgy veszem hogy matekból és infóból emeltet toltál.

Emelt szinten 32% a felső ponthatára a kettesnek, szóval matekból tételezzük fel elértél max 32 pontot.

Infónál akkor számoljunk a 3-as felső határával, 46 ponttal.

Ez így eddig 46+32=78 pont.

Ezt duplázzuk: 2X78=156 pont.

Mivel egyikből se teljesítettél 50% felett, így egyik emeltre se jár a plusz 50 pont.


Szóval azzal kamuzol itt hogy te saccper 156 ponttal BÁRHOVÁ is bekerültél :D

Maximum apuci pénztárcája révén, de a pontjaiddal sehova.


És ez a legjobb scenario, amit elérhettél, mert emeltekkel számoltam. Közepek esetén nyilván még ez alatti lett volna.

2018. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es előszór is 2001-ben érettségiztem, másodszor akkor még felvételi volt, harmadszor már lediplomáztam - önköltségesen - így lényegtelen, hogy 2002-ben hogy volt a felvételim :-)
2018. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!