Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a titka az ötös magyar...

Mi a titka az ötös magyar érettséginek? Tudtok tanácsokat adni, mire figyeljek majd leginkább oda írásbelin?

Figyelt kérdés

a novellaelemzést fogom választani majd... mivel lehet a legnagyobbat bukni? és mire figyeljek oda, hogy biztosan egy remek novellaelemzés legyen?

A novella tárgyalása mit tartalmazzon? milyen szempontokat vegyek figyelembe? És mi legyek az elemzés befejezése?

Vannak elképzeléseim, de szeretnék biztosra menni és egy jó érettségit összehozni! Bármilyen segítő tanácsot elfogadok, nagyon szépen köszönöm! :)



2017. febr. 26. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem, de, szerintem, nincs is olyan, hogy novellaelemzés, csak műelemzés van, ami idén lehet, hogy vers lesz. :)
2017. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát sokszor novella szokott lenni... a verselemzéssel nincs bajom. csak megkérdeztem valaki tud e segíteni a novella elemzésben, példával, de látom nem.
2017. márc. 1. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Bocsi, azt hittem, nem tudtad. :)


Mindig szokott lenni a feladatban egy kérdés vagy idézet, és a tárgyalásban azt kel kifejteni. A bevezetés és a befejezés pedig lehet egy összegzés vagy az íróval vagy a korszakkal vagy a stílussal kapcsolatban, esetleg a végén saját vélemény. Középszinten minden szempontból elemezheted a novellát (címet, stílust, nézőpontokat, nyelvi eszközöket), emelten egy szempontot adnak meg, és csak az alapján.

2017. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!