Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban az van, ha valaki...

Valóban az van, ha valaki államilag tanul egyetemen akkor annak bizonyos ideig itthon dolgoznia kell?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol olvastam, vagy kiírta, de pl az egyik ismerősöm egészségügyin tanult és jelenleg Ausztriában dolgozik, igaz nem a szakmájában. Lassan 2 éve végzett, és másfél éve dolgozik kinn. Nem dolgozott a területén.

2018. márc. 15. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha jól tudom ebben az esetben vissza kell fizetni a képzés árát. De sokszor ez külföldi fizetésből könnyen teljesíthető.
2018. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ

Ha 2010 környékén kezdte el akkor nem, miután a fityesz behozta ezt és ő aláírta akkor 10-20 éven belül vissza kell fizetni a képzést vagy adott időt ledolgozni itthon.

2018. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha én egy 5-6 év múlva lediplomázok éa én is mennék külföldre dolgozni (jövőre érettségizek) akkor valószínűleg vissza kell térítenem a képzés ár@t-hacsak nem változik a törvény.?
2018. márc. 15. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom, hogy a képzési idődet kell a szakmádban ledolgoznod Magyarországon 40 éves korod előtt. Ha ez nem valósul meg, akkor kell visszafizetni.
2018. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg úgy van, hogy az államilag támogatott féléveket le kell dolgoznod itthon a diplomázástól számított 20 éven belül. Ha ez nem történik meg, akkor vissza kell fizetni a tandíjat.
2018. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha tanári diplomát szerzek (6 év képzési idő), akkor mindenképpen tanár szakmában kell ledolgoznom azt a 6 évet az államnak?


Úgy gondoltam, ha lehet inkább máshol helyezkedek el ezzel a diplomával...

2019. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!