Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért normális, hogy a művi...

Miért normális, hogy a művi meddővététel és a vazektómia (utóbbiban ugyan nem vagyok biztos) csak bizonyos feltételekhez kötötten végeztethető itthon? Egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés
Mindig az az érv: mi van ha meggondolja magát. Azért szerintem ezt senki nem vállalja be meggondolatlanul. Szóval nem értem, ez így kinek jó? Láttam hasonló kérdéseknél olyan választ, hogy azért "mert még gyerek vagy, hogy így gondolkozol, hogy nem akarsz gyereket, es meg fogod magad gondolni". Már miért vajon? Miért olyan biztos, hogy valaki akar gyereket? Egyből 3at(mert ez a limit).Mert aki nem akar gyereket az felelőtlen, gyerekes hülye aki meg akar az mind megfontolt, érett felnőtt? Ez egyáltalán nem igaz...Szóval nem értem, ebbe miért szólhatnak bele, főleg úgy, hogy a fog. gátlók (minden típusa) baromi drágák.
2017. dec. 3. 19:20
 1/7 A kérdező kommentje:
A leginkább az háborít fel, hogy a korlátozást pártolók nem tudják elképzelni, hogy valaki TÉNYLEG NEM AKAR gyereket. Miért kell ezt kötelezővé tenni?
2017. dec. 3. 19:22
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek alapján ha elmúltál 18 akkor benyújthatsz kérelmet akkor is, ha nincs szervi bajod...

2017. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hol olvastál ebben ilyet? A 2014-es szabályozás hatályában max akkor, ha korlátozottan vagy cselekvőképes....
2017. dec. 3. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

"mert még gyerek vagy, hogy így gondolkozol, hogy nem akarsz gyereket, es meg fogod magad gondolni"

Erre én csak annyit tudok mondani, hogy ha 18 évesen már olyan szintű adósságot felhalmozhat az ember (értsd diákhitel), hogy még 20 év múlva is azt fizeti, akkor hogy merik nekem mondani, hogy a saját testem felett nem dönthetek? Miért olyan fontos ezeknek, hogy én szaporodjak? Könyörgöm, én egy ember vagyok, nem egy két lábon járó szaporodási szervrendszer. Aztán meg csodálkoznak, hogy csecsemőket találnak kukákban.

Évek óta tudom, hogy soha nem lesz gyerekem. Most 19 vagyok, jogilag felnőtt, és hamarosan elérkezek ahhoz a korhoz, amikor a családomnak be nem fog állni a szája, hogy nyissak már én is tenyészetet. Ki akarja ezt még 20 éven keresztül hallgatni, miközben nyeli a fogamzásgátlókat? Az egyetlen mentsvárunk a külföldi műtét, pl. Szlovákiában lehet találni magyar orvosokat, akik elvégzik a meddővé tételt. Amint lesz saját keresetem, oda fog vezetni az első utam.


#1: Már eltörölték a módosítást. Ha jól emlékszem, a jelenleg érvényben lévő törvény 40 év betöltését vagy 3 gyerek meglétét mondja ki. Jó vicc... Az kéne még, hogy az abortuszt is betiltsák.

2017. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ugyan akarok EGY gyereket, de nem többet, de nem fogom életem végéig szedni a bogyókat, és köszönöm, de spirált sem akarok. Nem hiszem el, hogy az évi 1-2 nő meg 10-20 férfi annyit ront a születési számokon, hogy ezt meg kellett volna lépni. Ez inkább szerintem amolyan egyértelmű kinyilatkoztatás, hogy márpedig szaporodj! Undorítónak találom, hogy 16 évesen jogod van szülői szándék ellenére megszülni a gyereket, ami szintén egy életre szól, de feltételek nélkül nem sterilizáltathatod magad....hihetetlen ez a kőkorszak ami itt megy....
2017. dec. 3. 20:41
 6/7 Metionin ***** válasza:
88%

Azért szabályozzák ennyire, mert a mai politikai rendszer gyerekeket akar. Lásd: 3 gyerekre jár minden kedvezmény, egyetemen nem kaptam semmit mert nincs tesóm, akinek 1-2 gyereke van vagy neadjisten 0, az gyorsan csináljon gyerekete vagy haljon éhen. Az már senkit nem érdekel, hogy nem mindenki szeretne gyereket, valamint hogy aki szeretne, az nyilván nyugodtabban vállaná be az áhított 3 gyereket ha el tudná tartani...

Itt vagyok én, kb. 10 éves korom óta tudom hogy nem akarok gyereket. Attól hogy mindenhol ezt nyomják, még nem fogok akarni. Ehelyett szedem a gyógyszert amíg nem klimaxolok, nemrég kiszámoltam hogy ha addig menstruálok még mint anyám, akkor mekkora összeg jön ki...hát majdnem agyfszt kaptam. Tudnám hova tenni azt a pénzt, na. Még ha fizetnem kéne is a meddővé tételért, olcsóbban jönnék ki és nincs többet az állandó félelem hogy nehogy becsússzon a gyerek akit úgyis elvetetnék mert nem akartam. Én azt csinálnám hogy ha nem is 18-tól de 25 éves kortól ha a nőt pszichológus is megvizsgálja és tényleg saját szabad akaratából nem akar gyereket, akkor engedélyezném. Ez az önrendelkezéshez való jog része kellene hogy legyen.

2017. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem évente-kétévente van cisztám. Olyankor pár napig folyamatosan hányok, és nagy fájdalmaim vannak. Legutóbbinál bevettem altatót, hogy tudjak végre pihenni, de nem tudtam elaludni még így se, viszont párom úgy talált meg, mikor hazaért, hogy kábultan szorongattam egy két a konyhában a padlón, és mikor megkérdezte, mi a fenét csinálok, elmagyaráztam neki, hogy amint nem fogok szédülni, mint az állat, kivágom a saját méhem, mert nem bírom tovább a fájdalmat.

Hormonokkal kísérleteznek rajtam, hát én nem vettem észre, hogy használt volna bármelyik. Megoldás lenne a petefészkem eltávolítása vagy elkötése, de nem csinálják meg, mert az életem nincs veszélyben, és innentől kezdve nem dönthetem el, hogy mit csináljanak a testemmel, mivel még így is van esélyem a terhességre. Az, hogy nem akarok, ezért nyolc éve szedek fogamzásgátlót (és még azon felül egy nagy adag hormont) nem zavarja őket. Se az, hogy amit csinálnak, kegyetlenség. Egy olyan élet lehetőségét védik, aki meg sem fogant, és jó eséllyel nem is fog, és ezért engem szenvedtetnek.

2017. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!