Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy mérnökinformatikusnak...

Egy mérnökinformatikusnak sokat kell tanulnia?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek egyetemre és úgy néz ki mérnökinfóra fogok menni.Arra lennék kíváncsi ,hogy a maga módján sokat kell tanulni lexikálisan ,vagy inkább csak meg kell érteni a dolgokat és gyakorolni?

2018. márc. 18. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

igen.

lexikálisan kevesebbet, de azért kell, sokkal fontosabb, hogy megértsd a problémákat és megoldásokat készítsd

2018. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Sokat kell gyakorolni.
2018. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És viszonylag könnyebb elvegezni,mint azokat a szakokat,ahol magolni kell?
2018. márc. 18. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Mérnök meg a könnyűség :D


Nem véletlen van igény mérnökökre... kevesen végzik el. Kell sok lexikális tudás is és főképp az összefüggések megértése.

Pl ha azt nézed: a matekfakt fél év anyaga (vagy annyi se) bármely egyetemen.

Kár olyanban gondolkodni hogy majd könnyű lesz mert nagyon nem:)

2018. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"a maga módján sokat kell tanulni lexikálisan"


Ez mit jelent?

2018. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Reál tantárgyak bizonyos részeit kell magolni? Ha igen akkor mennyiségileg mennyit?


Vagy csak full programozás és matekozas lesz az egész szak?

2018. márc. 19. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy melyik egyetemre mész. De az egyetemek többségére elmondható, hogy érteni kell a dolgokat és tudni kell alkalmazni. Magolással nem sokra mész.

(Fun fact: vannak olyan tárgyak ahol magolni kell 1000-rel, gyűlölöm is mint a sz*rt)

2018. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű annak aki középiskolából megy, de elég gyengének tűnik nekem eddig más egyetemről.


Most levelezőn vagyok, most fejezem be az első évem, az első félévben 4.5 fölött volt az átlagom. Igazából amit tudok mondani, hogy:

-Ha kíméletesebb számonkérést akarsz, levelező.

-Ha elolvasol egyetem előtt egy 500 oldalas c/c++ programozásról szóló könyvet, akkor be van biztosítva az 5-ös minden programozás tárgyból az első 1.5 évben. Szóval nem nagy az elvárás. Természetesen ha úgy mész oda, hogy még életedben nem láttál egy megírt kódot, akkor nehéz dolgod lesz.

-Matekból azért készülj rá, habár szerintem nem volt vészes elnézve, hogy mire engedtek át sokakat.


De ezeket úgy mondom, hogy én másik egyetemről jöttem át nappaliról mérnöki szakról, azt sokkal jobban megszenvedtem.

2018. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,ezt jó hallani :D,azthittem sokkal szenvedosebb.


És te melyik egyetem nappali szakjan voltál?

2018. ápr. 7. 08:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy hiába magolsz, annyi az anyag, hogyha nem érted meg, akkor szopacs.

És a tárgyak java része arról szól, hogy megértsed.

2018. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!