Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 16 évet betöltöttem így nem...

16 évet betöltöttem így nem vagyok iskola köteles. Iskolát válthatok szülői engedély nélkül?

Figyelt kérdés

Nem tudom ezeket a dolgokat hogy hogyan is működnek. Szeretnék segítséget kérni ezzel kapcsolatban. A szüleim nem engedik hogy elmenjek ebből az iskolából ahova most járok. Ők rakta erre a szakra én ki nem állhatom ezt a szakmát. Ezért gondoltam arra hogy így esetleg iskolát válthatok.

Remélem érti mindenkit mit szeretnék ebből a pár mondatból kihozni. Nagyon fontos nekem ez. Remélem tudnak majd segíteni előre is köszönöm mindenkinek.



2018. márc. 20. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

16. életéved betöltötted ebben a tanévben. Ezért ezen tanév végéig tanköteles vagy. Szeptember 1-től leszel nem tanköteles.

Az iskolaváltásnál először egy befogadó iskolát kell keresned. Elvileg kell hozzá a szülői engedély mert kiskorúnak számítasz (míg nem leszel 18), de egy próbát megér.

Szakmaváltás miatt szerintem nem vesznek át. Újrakezdeni a sit meg nem éri meg ha elmúltál 16.

2018. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiskorú vagy még úgyhogy hiába nem vagy tanköteles nem vesznek át sehova ha a szüleid nem írják alá hozzá a papírt.
2018. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. márc. 20. 20:07
 4/4 anonim válasza:
Ha nagyon nem bírod a szakot lehet átvesznek egy gyengébb gimibe ( mert ugye más ritmusban tanulsz most hogy szakmai odáid is vannak) és utána oda mész ahová akarsz
2018. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!