Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a jogasz kepzes?

Hogyan zajlik a jogasz kepzes?

Figyelt kérdés
Az eltere szeretnek menni, tisztaban vagyok a 460pontos felvetelivel. Arra lennek kivancsi,hogy mesterszakkal egyutt vagyis osszesen hany ev? Hany ev utan tudok tenylegesen elkezdeni dolgozni es adjak e azok velemenyere, akik azt szajkozzak,hogy nem lesz munkam.Mert a jogi egyetem nem egy pofon egyszeru folyamat,ezert termeszetesen nem lenne rossz ha a kesobbiekben el tudnek majd vele helyezkedni. Az egyetem mellett sajnos dolgozni kenyszerulok majd,hisz nagyon szegeny csaladbol szarmazom es a lakhatasomat illetve egyeb koltsegeket magamnak fogom majd finanszirozni.
2018. márc. 21. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik szaknál lutri a mennyi esélyem van elhelyezkedni....ezt majd diplomával a zsebedben megtudod!


A képzés: 5év (osztatlan) utána diplomával a zsebedben és dr. titulussal a neved előtt elmehetsz dolgozni (klasszikus bírósági fogalmazó, ügyészség, ügyvéd mellé esetleg közjegyző mellé) vagy bármilyen hivatalhoz....ha 3 évet dolgoztál tehetsz szakvizsgát - közigazgatási szakvizsgát( ezt nem tudom milyen feltételek mellett) vagy jogi szakvizsgát 3 év igazolt munka után! Ha sikerül öröm és boldogság :-) Ha nem vagy nem akarod letenni akkor mezei jogászként eldolgozgatsz pl NAV, Polgármesteri vagy akárhol! Egyszerűsítve ennyi a folyamat :-)


Munka mellett nem lesz könnyű, de ha nagyon akarod megcsinálod!


Sok sikert!

2018. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha a 3 ev munka utan meg folytatom a tanulast akkor mi lesz belolem?:D
2018. márc. 22. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

sima jogász - jogi előadó pl -


Több jogász dolgozik "sima" jogi diplomával mint hinnéd, nem mindenkinek van szakvizsgája!

2018. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öt éb jogászképzés után már dolgozhatsz a szakmádban. Ezek után elég sok lehetőséged van. Vagy elvégzel valami szakjogász képzést (pl banki-szakjogász) vagy mész PhD képzésre ha tovább akarsz tanulni. Ha nem akarsz tovább tanulni akkor elhelyezkedsz valahol és dolgozol. Később (általában 3 év de lehetnek eltérések) tehetsz jogi szakvizsgát ami csak annyi pluszt ad, hogy utána önállóan is dolgozhatsz (nem csak egy másik szakvizsgás ügyvéd alatt pl).
2018. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!