Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE jogi karán hogy...

Az ELTE jogi karán hogy zajlik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Azt biztosan tudom, hogy neptunon keresztül kell jelentkezni a tárgyakra. Azonban nem világos a gyakorlatok felvétele, mivel a felvett hallgatók számára szóló tájékoztató szerint nincs versenyjelentkezés, utólag történik az adott tárgyhoz a szeminárium hozzárendelése. De akkor hogyan lehet felvenni a gyakorlatot ahhoz az oktatóhoz, akihez szeretném?

#jogász #ELTE #gyakorlat #Neptun #ELTE-ÁJK #joghallgató #TÁRGYFELVÉTEl #SZEMINÁRIUM
2014. júl. 23. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az ELTE minden karán ugyanolyan módon történik a tárgyfelvétel.

Van egy előzetes tárgyfelvételi időszak, amikor előre felveheted a tantárgyaidat, ekkor választhatod ki a neked megfelelő oktatót, időpontot, stb.

Ezt követi a rangsorolásos tárgyfelvétel, amikor különböző szempontok alapján, különböző pontokat kapsz (pl. 100 pontot ha gólya vagy vagy ha előzetes tárgyfelvételi időszakban vetted fel az adott tárgyat, illetve pl. ilyenekért, hogy hány féléved van még hátra, a mintatantervben szereplő félévben veszed e fel a tantárgyat, stb.). Ilyenkor történhet az, hogy kicsúszol egy kurzusról, de ne aggódj, ezek könnyen orvosolhatóak (lehet például keretszám-bővítést kérni a tanártól).

És ezt követi a versenyjelentkezési időszak, amikor már a megürült helyekre, gyorsaság alapján kerülsz be, ilyenkor már vagy bent vagy egy kurzuson, vagy nem.

2014. júl. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem választhatod ki kihez szeretnél kerülni, elsőévesként ahhoz kerülsz akit neked rendelt az egyetem. Azokat a kurzusokat nem kell felvenned,mivel utólag majd a TO-sok felveszik helyetted.


Az a rendszer pedig egyáltalán nincs az ÁJK-n amit az előző válaszoló írt, mert elsőévesként a kötelező órákra beosztanak titeket, a választhatókat pedig versenyjelentkezésben kell felvenned.

2014. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlatot lehet csak szept-ben lehet majd felvenni, mikor már megvan, kik fogják megtartani az egyes szemináriumokat
2014. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Van mikor az ember oda nem tud bekerülni, ahova szeretne, ha már betelt. Elég hamar betelnek
2014. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 23. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!