Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenhonnan az folyik, hogy...

Mindenhonnan az folyik, hogy azt válaszd, amit szeretsz, de mi van, ha az éhenhalós?

Figyelt kérdés

Azt dolgozom, amit szeretek, de nagyon keveset keresek vele, és nem látni, hogy ez változni fog a jövőben (szándékosan nem írom le, mi az, hogy ne terelje el a témáról a fókuszt). Lehetőségem van olyat tanulni, amivel egy év múlva jobb állásom lesz és kb. 3x annyit kapnék, mint most. De azt nem szeretem, csak meg csinálom, ha muszáj. 30 éves vagyok, szeretnék boldog lenni, ha már heti min. 40 órában kell dolgoznom, legalább szeressem, amit csinálok, de ha egyszerűen nem lehet megélni belőle, akkor mi legyen?


A valódi kérdésem az, hogy: Miért folyik a csapból is, hogy valósítsd meg önmagad és azt dolgozd, amit szeretsz, ha aztán nem lehet belőle megélni? Miért tanácsolunk ilyet a fiataloknak és miért támogatjuk őket abban, hogy reményekedjenek, ha a vége ez?



2018. márc. 24. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az egészségügyben vagy, esetleg az oktatásban. A garantált bérminimum, amelyet mindenkinek meg kell kapnia, akinek legalább középfokú szakmája van, idén 180 ezer forint, ami nagyjából 120 ezer nettót jelent. Ennyi pénzből szűkösen, de meg tud élni egy egyedülálló ember, ha van lakása, tehát éhenhalósnak azért nem lehet nevezni. Ha nincs saját lakás, akkor viszont tényleg gond van.


Azt tudom tanácsolni neked, és mindenkinek, aki nagyon szereti a munkáját, de nagyon keveset keres, hogy próbáljon keresni valami mellékkeresetet! Egy másik lehetőség, hogy próbáljon előrébb jutni a szakterületén olyan munkakörbe, ahol többet kereshet. 30 éves korodra ez már megtörténhetett volna, tanári pályán például már P1 kategóriában lennél, ami némileg magasabb fizetést jelent. A háromszoros fizetés lehetősége, amit említettél, viszont nagyon erős érv a váltás mellett, még ha maga a munka nem is vonz annyira.


A fő kérdésre a válaszom az, hogy nem lehet azt mondani egy fiatalnak, csak a szívére hallgasson, mikor karriert választ, mert ha ő történetesen katicabogarakat akar tanulmányozni, abból tényleg éhen halás lesz.

2018. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire életképtelen dolog érdekel, akkor válassz olyan munkát, amiböl meg tudsz élni és el tudod viselni, amit meg szeretsz, az maradjon hobbinak.
2018. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nyilván így lesz, mert bár a lakásunk saját, de van 2 gyerekünk, így győz a kötelezettségtudat. Egyértelmű.


Csak azt gondolom, hogy érdemes figyelni ezekre a jó tanácsokra (mint néhány sorral lejjebb, ahol biztatják a kislányt a bölcsészkarra, mert ha az irodalom érdekli, akkor hejj, de jó az), mert hiába találod meg álmaid útját, ha ott állsz, ahol a part szakad, mert semmire nem mész vele.

2018. márc. 24. 10:46
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

“ahol biztatják a kislányt a bölcsészkarra, mert ha az irodalom érdekli, akkor hejj, de jó az”


Bakker, felejtsük már el ezt a hülye sztereotípiát, hogy a bölcsészkar értelmetlen. Én 2 nyelvi szakot végzek ott és mellette még 2 nyelven beszélek felsőfokon, ha ezután továbbképzem magam tolmácsnak, fordítónak, várnak a milliók. De akár nyelvtanárként, idegenvezetőként, cégeknél kapcsolattartóként stb is nagyon jól lehet keresni. Jó, persze bölcsészkaron is vannak értelmetlen szakok, pl a szabad bölcsészet, filozófia meg ilyenek, de a nyelvi szakokkal nagyon is jól lehet járni a továbbiakban.


Amúgy meg ne szerencsétlenkedj, lehet olyasmit kell majd csinálnod, ami nem a szíved csücske, de az élet nem mindig habostorta, mi a fontosabb, hogy éhbérért csinálod, amit szeretsz, vagy legyen sok pénzed, de más irányba orientálódsz? Te döntésed.

2018. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem eléggé máshogy neveltek, a "tanuld amit szeretsz" helyett "tanuld amivel jól kereshetsz" volt. Végül olyan szakot választottam ami nem álmaim netovábbja volt, de legalább érdekelt és viszonylag jól el lehet vele helyezkedni. Őszintén szólva nem hiszem, hogy sokáig tudnék szeretni egy munkát amivel alig keresek. Nem kell elmenni pl infósnak annak aki utálja a matekot és infót de azért racionálisabban is lehet dönteni, mint szabad bölcsész vagy kom.méd szakra menni.

Ha nem szereted kimondottam amivel 3x jobban keresnél, de meg tudnád csinálni utálat nélkül én biztos váltanék.

2018. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Bakker, felejtsük már el ezt a hülye sztereotípiát, hogy a bölcsészkar értelmetlen."


Az egyetlen kivétel ebben a nyelvszak. Legyünk őszinték, magyar tanárok kívül mire megy irodalom szakkal szegény?

2018. márc. 24. 15:08
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szerencsétlenkedem, hiszen teszek magunkért.


De nézz meg akármelyik karriertanácsadó vagy coach vagy önsegító stb. oldalt. Személyiségelemzés + erősségek + álmok, vágyak, blabla ... persze.

2018. márc. 24. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

4es, és ezt hol álmodtad?:-D


Ismerősöm anyanyelvi szinten beszél angolul, svédül, magyarul(angol-magyar szülők,Svédországban született és élt 1 éves koráig)emellett középfokon franciául, latinul, és felsőfokon oroszul, a nagykövetségnek dolgozik mint tolmács és fordító, de ha 450 ezret megkeres havonta már sokat mondok. Pedig ő elég univerzális ennyi nyelvismerettel. Tehát a milliós kereset az szép álom marad.

2018. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
*12 éves koráig
2018. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Én erről azt gondolom, hogy ha valakinek valóban tehetsége van egy területen (legyen az akár irodalom is), akkor tényleg azt kell választania. Később ezekből az emberekből lesznek a kutatók, egyetemi tanárok, stb. Akik tényleg elmerülnek a témában. De ehhez nyilván maximálisan elkötelezettnek kell lenni az adott terület iránt, és a nagy tehetségek nyilván ritkábbak.

Másrészt viszont egy átlagos képességekkel rendelkező ember is megtalálhatja az útját annak, hogy jól keressen bármilyen irányú diplomával. Manapság már nem olyan a munkaerőpiac, hogy egyféle diplomával egyféle állást lehet betölteni - legalabbis a bölcsészettudományi szakok pont ilyenek. Nyitott szemmel kell járni a világban, és megtalálni azokat a képességeket, amiket fejlesztve sokféle területen fogadják az embert (ennek nagyon tipikus példája a jó kommunikációs készség). Ha tényleg érdekel valakit egy terület, akkor meg fogja találni azt a részét, amiben kiteljesedhet.

De természetesen ez inkább a fiatalokra vonatkozik, nem feltétlen azokra, akiknek mondjuk már családja van, stb.

2018. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!