Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiából és magyarból...

ZSzV kérdése:

Biológiából és magyarból szeretnék középszintű érettségit.15 éve nem tanultam, a nulláról indulok. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Biológia Mozaik 10-11-12 könyvet gondoltam első körben a felkészülésre. Erről olvastam nagyon jókat. 9-es könyv nem kell? Utána majd nézek feladatgyűjteményt is. Vagy vegyem meg azt is és egyszerre csináljam?

Magyarból hogy álljak neki? Szintén középiskolai könyvekkel? Vagy tételeket keressek? Köszönöm



2018. márc. 27. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg nincs kilencedikes biológia, mert csak három éves a tárgy. Igen, középiskolai tankönyveket, szöveggyűjteményeket és munkafüzeteket ajánlom. De ha elég a kettes érettségi, akkor túl sok időt nem szánnék tanulásra, inkább az érettségin előforduló feladatokra koncentrálnék.
2018. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A mozaikos tankönyvek jók a felkészüléshez, most már van egy csomó oktatóvideó neten, keress rá azokra is. Plusz nagyon fontos hogy nézd meg az előző évek érettségi feladatait és azokkal is gyakorolj, próbáld meg magadtól megcsinálni. A magyarhoz nézd meg milyen szóbeli tételek vannak, és a hosszú feladathoz keress rá a novellaelemzés követelményeire, stb.
2018. márc. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, bioszból a mozaikos könyvek a jók, bőven elegek még emeltre is. :) Gyakorlásnak pedig az érettségik megoldása, nem szükséges külön feladatgyűjtemény.

Irodalomból ugyebár nem szükséges az írásbelihez komoly tudás, hiszen az egyik része szövegértés, a másik része pedig novellaelemzés vagy érvelés (nem hiszem, hogy van olyan elvetemült lélek, aki összehasonlító verselemzést választ :D), ezeket gyakorolni kell, nem lehet "tanulni" rájuk. Apropó, a helyesírásra jó ügyelni, nagyon sok pontot levonhatnak érte (azt hiszem max. 15-öt, az meg már majdnem 1 jegy). Szóbelin meg ugye 20 irodalom, 20 nyelvtan tétel van, a tételsort mindig előre kiteszik, érdemes ezeket kidolgozgatni, akár netről is, de ha szeretnél magyar könyveket is venni, akkor nyelvtanból én a mozaikost ajánlom, irodalomból meg a mohácsy féle könyveket. Tételkidolgozásban sajnos nem tudok segítséget adni, mert irodalomból nem dolgoztam ki semmit, nyelvtanból meg készen megkaptuk, így az írásbelivel együtt 85%-ot alkottam, pedig nem vagyok egy magyar zseni. :D Ha kell segítség, csak írj. :)

2018. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!