Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Automatikai technikus vagy...

Automatikai technikus vagy elektronikai technikus?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és úgy gondoltam hogy érettségi után maradoka sulimban 1 évre technikusi képzésre, 3 közül lehet választani Mechatronika, Automatika és elektronika. Eddik elektrót tanultam szóval úgy gondoltam a gépészetet hagyom nem is érdekel annyira, de nem tudom eldönteni hogy elektro vagy automatikára jelentkezzek. Pontosan mivel foglalkozik az egyik mivel a másik, mit tudok majd dolgozni miután végeztem, pontosan mi lesz a munkám.

2018. márc. 29. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még időben válaszolok. Én idén végeztem automatikán, nekem bejött. :D Igazából elektronikára akkor menj szerintem, ha tényleg csak a villamosságtan világa vonzz, ugyanis a 2 év alatt nagyon belemerülnek az elektrotechnikába, analóg-digitális elektronikába, PLC/mikrokontroller(utóbbi már viszonylag régebbi technológia, PLC-t az iparban jobban favorizálják manapság) programozásába. Elektronikai technikusról ennél többet nem tudok,mi vizsga előtt gyakorlásképpen abból a szakmából is oldottunk feladatokat. Az automatikai technikus nem sokban különbözik, hasonlóképpen karbantartás és tervezés(ez a ritkábbik munkakör, hiszen ide már csak a legjobbak kerülhetnek be), azzal a különbséggel, hogy valamivel felületesebben van számonkérve az elektronika(ne tévesszen meg, bőven tanulni kell arra is), viszont bejön az irányítástechnika, pneumatika és a hidraulika,(+elektropneumatika,elektrohidraulika) itt is van PLC és minimális gépészet is(én se vagyok oda érte, szerencsére itt tényleg csak az alapok mennek le).

Zárásként: az elektronikai technikusi sokkal specializáltabb és egy kisebb szakterületen mélyíted el jobban a tudások, míg az automatika nagyobb, szerteágazóbb, ugyanakkor nem mélyül el annyira egy adott területen mint az előbbi. Ajánlani tudom mindkettőt, kreatív, pörgős munkád lehet magyar viszonylatban jó fizetéssel, ha érdekel és hajlandó vagy foglalkozni is vele. :) Én is közben szerettem meg és most már a mérnökire készülök, szóval hajrááá!

2018. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért, gyorsan gépeltem le :D
2018. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!