Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előlről kell majd kezdenem?...

Előlről kell majd kezdenem? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval, köszi, hogy benéztél. A helyzet az, hogy jelenleg 11.-es vagyok, egy szakközépbe járok, de szeretnék még ez után egyetemre menni, régészetre. Namármost ezt az iskolát végig akarom csinálni, legalább érettségi nélkül az inaslevéllel, hogy ha a régészetes tervem nem jön össze, mégis legyen valami szakmám és ne legyek csöves. Ezen a szakon nem tanítanak se törit, se földrajzot, ami azért a régészethez elég fontos lehet, és jövőre azthiszem matek se lesz. Szóval ha ez után a kb másfél év után mennék gimibe, muszáj lenne elsőtől kezdeni, vagy folytathatom ugyan úgy harmadiktól? :D Köszönöm ha valaki méltat válaszra, sőt, ha egyáltalán érti amit én itt összehordtam... Illetve még így offba megkérdezném, hogy milyen érettségiket kéne elvégeznem? Gondolom kell töri, földrajz, meg egy csomó nyelv, de ezeken kívül valami? Mondjuk matek, vagy biológia?
2018. márc. 29. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Csináld csak meg az érettségit is ott, ahol vagy.

Akármilyen is lesz az az érettségi, legalább meglesz! Utána, ha kell, a két választott felvételi tárgyadból csinálsz javító érettségit vagy kiegészítő érettségit vagy akár szintemelőt - anyagilag és időben is így jársz a legjobban. (Hogy mik a flvételi követelmények, azt megtalálod a felvi.hu-n. A pontszámításról szóló rész alapos átolvasását is nagyon melegen ajánlom:))

Nappali gimis osztályt már úgysem járhatsz újra.

Ha otthagyod ezt a sulit érettségi nélkül, akkor min. 2 évig kell felnőtt képzésre járnod, hogy leérettségizz, és ott a hiányzásokat is számon tartják, nem biztos, hogy tudsz mellette rendesen dolgozni, és ott is csak a minimumra készítenek fel. Sokkal nagyobb szívás.

2018. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Éértem. Köszönöm a válaszod, megfogadom a tanácsod :3
2018. márc. 30. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!