Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki lenne, ha a...

Szerintetek ciki lenne, ha a második egyetemet is ott hagynám egy év után és újra kezdeném egy harmadikon?

Figyelt kérdés
A szakok is különbözőek lennének, de ugyanaz a képzési terület.
2018. jan. 16. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá. De ha ennyire bizonytalan vagy, akkor komolyan át kell gondolnod ezúttal, a saját érdekedben. Nem érdemes "pazarolni" az állami féléveket.
2018. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, csak az emberek, mikor szakról szakra ugrálnak, vagy mikor elbulizzák gólyaként az első évet, nem érzik ennek a dolognak a súlyát. Én most vagyok végzős az első szakomon, egyrészt nagyon nehéz volt összeszednem magam az elsős lazulásaim és hülyeségeim után úgy, hogy ne csússzak, másrészt pedig kezdem érezni, mekkora pénzeket "cseszek el" tanulásra, amit ugyanúgy le kell dolgoznom, csak nem azonnal és nem úgy, mint egy hitelnél... Nem anyáskodni akarok, csak jó tanácsot adni, hogy ne utólag legyen megbánás a vége, hanem még most frissen hozhass jó döntéseket. :)


Én a helyedben elmennék egy pályaválasztási tanácsadásra, vagy kikérném számomra hiteles rokonok, barátok, szakmabeliek véleményét, esetleg magamba szállnék, hogy pontosan mit akarok majd ezzel a diplomával, pontosan mi érdekel és pontosan felállítanék egy ütemtervet a jövőmre nézve. Sajnos sok ember alapszakokban gondolkodik, holott sokszor ahhoz, amit ő szeretne egy olyan alapszak kell, amihez amúgy nem sok köze a szakmájának, viszont lehet rá menni olyan mesterre, ami meg már egy az egyben a szakmáját, az álmait lefedi. Érdemes szerintem így gondolkodni.


De nem gáz amúgy most még egyenesbe tenni a dolgaidat, csak kezdj el valamerre célirányosan haladni idő-és pénzpazarlás és egy helyben toporgás helyett.:)

2018. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Először turizmus-vendéglátásra mentem el egy noname egyetemre, ami közel van hozzám, már szinte gólyatáborban megbántam. Rohadtul idegesített, hogy mindenki büfézi... Aztán elmondták, hol dolgoznak ismerőseik ilyen diplomával és beláttam, hogy nem éri meg azért a diplomáért ennyit tanulni... Sajnos nem volt semmi fogalmam a felsőoktatásról, így csak az alapján döntöttem akkor, hogy jól hangzott a neve. Végül kb egy hónapig jártam be, aztán utólag passzíváltattam magam, így el se ment rá félévem. Jó volt arra, hogy már tudtam, mi fán terem a neptun meg a kreditek. :D Ezt egyáltalán nem bántam meg, se a suli-, se a szakváltást...

Most egy fokkal komolyabb szakon vagyok (kereskedelem és marketing) a Corvinuson, ami ég és föld az előző sulihoz képest! :D itt van színvonal... most első félévben voltak az alapozó tárgyak és itt lett teljesen tiszta, hogy melyik gazdasági szak mi pontosan. És a számvitel nagyon megtetszett, pedig rettegtem tőle, azt gondoltam, az lesz a legnehezebb. A marketing pedig hiába érdekel, nem sikerült jól... Közben dolgoztam is egy cégnél marketing asszisztensként és úgy éreztem, hogy én nem lennék soha igazán sikeres ebben a szakmában, mert túl visszahúzódó vagyok. Bár a kereskedelem része miatt szerettem volna ezt a diplomát, de az a kevésbé hangsúlyos és mester sincs ilyen téren...

A főnököm pedig főkönyvelő volt és ő vetette fel, hogy szerinte én jó lehetnék valamilyen psz-es szakmában, mert nagyon precíz vagyok.


Szóval ezért gondolkozom, hogy megérné-e átmenni pénzügy-számvitelre, amit a legkomolyabb üzleti gazdasági szaknak tartanak.

Viszont akkor azért mennék a PSZK-ra, mert úgy tudom, ott erősebb a számviteli rész, illetve ott indul duális formában.

2018. jan. 16. 23:42
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy egyáltalán nem bulizom meg semmilyen programra nem tudok elmenni, mert egyedül tartom fenn magam és muszáj dolgoznom. Szóval emiatt sajnos kevés emberrel is vagyok jóban, ami kicsit szintén zavar.

Emiatt is hajlok a duális képzésre, ami részben megoldás lenne erre.


De köszönöm a tanácsaitokat!

2018. jan. 16. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne haragudj, nem akartalak ilyesmivel meggyanúsítani!:) Csak hasonlatként hoztam, mert nálunk (kicsit nálam is) ez volt a fő gond, ami miatt sokan kihullottak vagy csúsznak. Te más miatt vagy egy kis késésben az eredeti tervhez képest, de ez nem olyan hatalmas baj, legalábbis szerintem az sokkal nagyobb lenne, ha valami neked nem tetsző szakot vinnél végig csakazértis, meg abba fektetnél mégtöbb pénzt/energiát. Ha látsz magad előtt karriert ezzel a döntéssel, nagyobbat, mint a korábbiakkal, akkor mindenképpen jobb befektetés.:)
2018. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Szerintem az én helyzetem nem ciki, és ha így részletesen elmondom, miért alakult így, meg lehet érteni.

Csak ugye nem fogok mindenkinek magyarázkodni, ezért érdekel, hogy külső szemmel vajon mit gondolnak majd, akik nem ismerik a részleteket.

2018. jan. 17. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ecsetelni a korábbi próbálkozásaidat szerintem, csak akkor, ha van időd kifejteni is. Elég egy idegennek annyit tudni, hogy nem volt zökkenőmentes a pályaválasztás kezdetben, de már megtaláltad a helyed.:)
2018. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!