Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik ennyire...

Csak nekem tűnik ennyire bonyolultnak a magyar érettségik 1 része? Elolvasom a szöveget és egyszerűen nem értem a kérdéseket.

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 23:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom már teljesen kétségbe vagyok esve semmi kilátást nem látok így hogy sikerüljön.Gyakorlok szövegértést ,de az érettségis feladatok egyszerűen kínaiak.
2018. márc. 30. 23:34
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

senki nem mondta, hogy mindenki sikeresen átmegy rajta

különben mi értelme lenne a vizsgáztatásnak?

2018. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Már a kérdést sem érted? Akkor nagy a baj... Próbálj több minőségi könyvet olvasni.
2018. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Mi a bánatot csináltál 6 éves korod óta, hogy nem tudtál úgy megtanulni olvasni, hogy értsd a szöveget, és meg tudd válaszolni azokat a kérdéseket?
2018. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Valóban bonyolultak, nem a korosztálynak valók, nem érdekesek. Csináld végig a korábbi feladatsorokat illetve vegyél felkészítő könyveket, olvass lassan, nézd meg a megoldást és azt keresd vissza a szövegben. Rá fogsz állni annyira, hogy azért sikerüljön. A magyar bukás ezrelékekben mérhető, és ha a szövegértésből rosszabb pontszámot szerzel, a többivel feljavítod.
2018. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötös válaszolónak.

Kedves jólelkű emberek sajnos az életem nem úgy alakult annak idején hogy érettségit tudjak tenni.15 éve külföldön élek és most hogy saját erőmből eltudom végezni ,elkezdtem.Nagyon elszoktam a magyar nyelvtől.De köszönöm a minősítést.

2018. márc. 31. 00:12
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudok olvasni,megértem a szöveget is de ahogy meg van bonyolítva a kérdés nem.
2018. márc. 31. 00:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Más tantárggyal nincs gondom, mindenből 5-ös vagyok.
2018. márc. 31. 00:20
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
ha nem az anyanyelved, választhatod "magyar, mint idegen nyelv" címen is
2018. márc. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
A válaszokat csak magadnak köszönheted, ha nem írod le azt az "apróságot", hogy 15 éve nem használod a nyelvet. Mert aki itthon végzi a középiskolát, és nem tudja megírni a magyar érettségit, az meg is érdemli, hogy megbukjon! - Így neked csak azt lehet tanácsolni, amit már írtak, hogy oldj meg minél több régi feladatsort!
2018. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!