Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül is lehetek...

Érettségi nélkül is lehetek fodrász és mehetek tanfolyamokra?

Figyelt kérdés

Nincsen meg az érettségim,mert utolsó évben csak 4 tantárgyból vizsgáztam le. Matekból nem engedtek el vizsgázni. De a másik 4-ből igen.


Nem fejeztem be a sulit így. Elkellett mennem dolgozni. De nincsen végzettségem.


Szeretnék fodrász lenni. Néztem tanfolyamokat,de sok már elindult és lekéstem róla.


És nem tudom,hogy egyáltalán van-e esélyem úgy hogy nincs érettségim még meg teljesen.


Meg szerintetek ha sikerülne is ez a fodrász tanfolyam elvégzése..akkor ebbe el lehet helyezkedni itthon? Mert tudom,hogy sok van belőlük.


De van egy ismerősöm aki azt mondta nem kell megijednem lehetne munkám ugyan úgy és nem szükséges érettségi sem ha fizetős tanfolyamra megyek. De olyat most nem találtam.


Pécsre mennék. Szerintetek mennyit kéne fizetnem? És megérne egy próbát? Vagy valami mást kéne kipróbálnom? Nagyon tanácstalan vagyok.


L


2018. ápr. 1. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz, mert az érettségi ma már követelmény a fodrász szakmánál !


De egyébként is mindenhová kell az érettségi, szóval én azt javaslom, hogy mindenképpen fejezd be a sulit legalább levelezőn vagy estin szerezd meg az érettségit és utána menj fodrász tanfolyamra, hiszen ezt szeretnéd, az az álomszakmád, akkor tegyél érte!


Sok sikert! :)

2018. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!