Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phd jelentkezéshez ez előnyös?

Phd jelentkezéshez ez előnyös?

Figyelt kérdés
Még nem tartok ott, hogy jelentkezzek, csak kíváncsi vagyok. Az érdekelne, hogy ha megjelennének cikkek, tanulmányok, amiket írok, akkor az előny lenne Phd-hoz? Még csak alapszakos vagyok, viszont tdk-n is gondolkodtam, a tdk-témámmal kapcsolatban is írnék esetleg bővebben, többféle megközelítésből. Ezen kívül is vannak témák, amik esetleg érdekelnének... így talán szívesen foglalkoznék vele, hogy jobban megismerjem, bár ezek nem mindig olyan témák, amiket tanulok órán. (Kapcsolódik a szakomhoz, csak nem tanulok róla). Ha valaki ír cikkeket, tanulmányt alapszakosként, az előnyt jelent egy Phd-hoz később? Mesterszakra mindenképp szeretnék menni, Phd-ra nem feltétlenül, de megfordult a fejemben.

2018. ápr. 1. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Milyen szakon tanulsz?
2018. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nyelvszakos vagyok, francia és angol.
2018. ápr. 1. 23:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy előny a publikált cikk, pontot kapsz érte a legtöbb rendszerben. Az, hogy mennyit, azt a doktori iskola dönti el.


Általában a megnyert TDK/OTDK még több pontot is ér, mert azért a publikáció nem gyakori valamirevaló tudományágban BSc alatt.


Kb nagyon ritka, hogy te BSc-sként publikálj addig, mert a publikáció csak akkor ér valamit a felvételin ha impakt faktoros lapba küldtétek be. Eleve beküldöd, utána még fél-1 év mire azt elfogadja a lap. Ez nem úgy működik, hogy te egyedül írsz egy fogalmazást, beküldöd a Fürge Ujjak magazinba és van egy publikációd :D


Ami reális 1-2-3 konferencia poszter amire ugyancsak jár pont. Esetleg TDK/OTDK.

Nagyritkán sikerül MSc végéig bekerülnöd egy társszerzős cikkbe, ha szerencséd van. Egy publikáció több év általában.

Az nagyon ritka, hogy valaki BSc/MSc alatt elfogadott impakt faktoros elsőszerzős cikket tesz le az asztalra.


Pl Semmelweis Idgtudományin:

3 pont TDK 1. Hely

0.5 pont konf poszter

Ha jól rémlik 2 pont volt a társszerzős cikk és 3-4 az elsőszerzős.


Persze ez természettudományos és műszaki PhD... bölcsészetet nem nagyon tudom, de ott gondolom TDK sincs nagyon.

2018. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amúgy még korántsem biztos, hogy Phd-t szeretnék később, csak érdeklődöm kíváncsiságból mert azt olvastam, hogy ha van már valakinek publikációja az előny. Nekem az volt kérdéses, hogy az is előny-e ha esetleg valaki már alapszakon megjelentet valamit. Van egy kis "távolság" az alapszak meg a Phd között...
2018. ápr. 1. 23:52
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új választ! Tdk van nálunk is, azt tudom, javasolták is. Csak ezzel a publikáció-résszel nem voltam tisztában.
2018. ápr. 1. 23:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja most olvastam a nyelvszakot.


Szerintem ott akár lehet publikálgatni adott lapokba, és a PhD-n is jóval gyengébb a publikációs követelmény, mint term. tudományokban.


Annak nézz utána, hány állami ösztö díjas hely van. Mert ha kevés, vagy 1-2 évente, akkor nem biztos hogy annyira megéri. Az úgy nem buli, ha te fizetsz még érte több 100 ezer Ft tandíjat.

2018. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

A cikk az cikk, és a poszter is az, ha bejegyzett konferencia és eléri a követelményét a doktori iskolában kiírtnak.


Pl a Természet világába hiába írtam volna Nobel-díjas publikációt, akkor sem ér plusz pontot, mert nem IF.

2018. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy hova lehet beküldeni ilyesmit, azt gondolom, hogy nem egyszerű folyamat...

Akárhova nem is írogatnék, meg gondolom kell egy bizonyos képzettség hozzá. Az egyetemen belül van folyóirat, ami elvileg hivatalos publikációnak számít és ott már alapszakos hallgatót is olvastam publikálni. Tény, hogy nem jártam utána, hogy mennyi idő míg megjelenik valami. Ráadásul gondolom ha valaki beküld valahova valamit, a témát is figyelembe veszik.


Szívesen írnék valamit, amit megjelentethetek valahol. Tehetséggondozó programba is bekerültem, ahol az ilyesmikért jár plusz pont. Ha már előnyeim lennének belőle, lehet célszerű lenne megpróbálnom nekem is.... bár lehet ez Bsc-re annyira nem érvényesül.

2018. ápr. 1. 23:59
 9/17 A kérdező kommentje:

Közben láttam az újabb válaszokat. Igazából, maga a Phd tényleg meggondolandó, bár ez is szerepelt az ötleteim között. Nyilván ehhez olyan eredmény is kellene, ami vagy lesz nekem, vagy nem.


Viszont nemcsak a Phd miatt gondolkodtam publikáláson, hanem amiatt is amit írtam... hogy plusz kreditet lehet elvileg kapni érte...

De tényleg nem sok Bsc-s hallgatót láttam már publikálni...

2018. ápr. 2. 00:02
 10/17 anonim ***** válasza:

Ti nem BA szakosok vagytok? (Bár ugyan az)


Azt kell megnézned hogy az általad kinézett lap IF-es vagy sem... illetve hogy ez mennyire számít.


A PhD felvételi csak egy része a publikációs plusz pont. A nagyobb része egy állásinterjú kb, és egyéb eredményeid bemutatása. Szóval nem értelmetlen dolog már BA-n elkezdeni ezzel foglalkozni.


Amúgy milyen témákban lehet alkotni nálatok? Nem ismerem annyira ezt a területet.

2018. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!