Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végezzek még egy főiskolát...

Végezzek még egy főiskolát vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Most fogom befejezni az első főiskolai képzésemet. Jelentkeztem egy másikra is hasonló területen amit majd ez után végeznék el. Viszont adódott a helyzet, hogy megkerestek egy állással nem tudok még konkrétumokat(fizetés stb.) de amit tudok az az, hogy megfelelne az elképzeléseimnek. Óvodáról van szó így biztosan lenne később máshol is munka mivel hiányszakma mégsem tudok dönteni. Vannak érveim mindkettő mellett és ellen is. Mégis titeket kérdezlek, hogy általánosságban ki tanulna illetve ki dolgozna inkább. Cél egyébként olyan 3-5 éven belül Bécs lenne az a kérdés, hogy azt a 3-5 évet tanulással és diákmunkával vagy csak munkával töltsem.


Hálás köszönet a válaszokért!



2018. ápr. 3. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Munka mellett is lehet tanulni.
2018. ápr. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tiszta szerencse hogy konkrétumot még véletlenül sem írsz...

Egyébként két ugyanolyan szintű és szinte azonos képzést semmi értelme elvégezni. Szóval két óvódapedagógus BSc-vel nem leszel előbbre. Egy BSc+MSc már annál inkább. Egyébként pedig ott a levelező...

Újabb kérdés, ha hiányszakma, akkor a pénz sem rossz (ami megint nonszensz, hogy agonizálsz, de még a bért sem tudod, nem hogy a munkakört, feladatokat stb), ergo minek mész külföldre?

2018. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógiát szeretnék/fogok tanulni ezért írtam, hogy hasonló területen tehát én ezért értelmét látom a két BSc képzésnek. A másik, hogy ugyan hianyszakma de mindenhonnan ez folyik hogy milyen a pedagógus bértábla. Jelenleg körülbelül 180ezer bruttó amit egy frissen végzett pedagógus diplomával megkaphat ami olyan 120 ezer körül lehet nettó. Ehhez maximum utazás támogatás esetleg nyelvvizsga pótlék jöhet még ami nem hiszem hogy 150ezer nettónál többre emelné a fizetést. Magán óvodákban természetesen jobban fizetnek de ez az ovi állami így esély sincs, hogy többet kapjanak a dolgozók. A munkakör kérdése elég nyilvánvaló szerintem. Nem hiszem, hogy egy óvodába óvónői végzettséggel gondnoknak vesznek fel. Egyedül ami kérdés marad a munkával kapcsolatban az az, hogy akkor a fizetésem 120(vagy kevesebb) és 150(vagy kevesebb) között hol fog megállni mert a többi elég egyértelmű. Szóval itt a válasz arra is, hogy miért szeretnék Bécsben dolgozni. Ha már kicsit többet is kapok megéri. És az utolsó, hogy igen ott a levelező is mint lehetőség viszont a mostani képzésem során voltam fel évig levelező szakon mert muszáj volt és mellette heti öt nap 12 órában dolgoztam. Nem volt éppen egy álom helyzet de a szükség nagy úr. Tény, hogy óvodapedagógusként napi 7-8 óra intézményi keretek között(plusz az otthoni felkészülés a foglalkozásokra)és kész. Viszont nálunk a levelezősök iszonyatosan szívnak vele. Na de egy szó mint száz tessék több információ mert ugye kevesellted. Azt hiszem megírhattad volna ezt kevésbé leereszkedő és kioktató hangnemben is. Azért én így is értékelem a válaszodat köszönöm.
2018. ápr. 5. 05:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Miután annyit írtál csak, hogy óvódában, még azt sem, hogy óvónő vagy... Óvodába is kell pl takarító, könyvelő, akármilyen irodista is...

Viszont két gondolat még:

1. Ha ezt előre leírod megspóroltuk volna a rengeteg karaktert, tényleg nem fedi egymást annyira két szak, szóval lehet értelme

2. Még mindig csak tippeled komolyabb utánajárás nélkül a béreket. Menj el arra az interjúra vagy kérdezd meg, hogy mit ajánlanak. Aztán pedig ki kell deríteni kint mennyit keresnél (feltéve ha van valós nyelvtudás amivel fel is vesznek bárhova Bécsben) 30.000 Ft különbségen megy az agonizálás, a hallomásból összeszedett pontatlan információk pont el is tudják tüntetni ezt a különséget

2018. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!