Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha az ember több...

Mivel jár, ha az ember több helyre adja be phd helyre a jelentkezését, esetleg ugyanarra az egyetemre több helyre is?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom, hogy pl a SOTE-n egy doktori iskolába és egy témára lehet jelentkezni.


Viszont én is voltam más egyetemen is felvételizni, amelyik jobban tetszett oda mentem vegül.


Nagy karokon elképzelhető, hogy több témára is lehet jelentkezni, de ezt meg kell kérdezni. Azért a doktori iskolák eléggé önálló szabályok szerint szervezik a felvételiket és kurzusokat.

Valahol nem kell tanítani, valahol meg tanítani kell, de órákat felvenni nem.

2018. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként egyetemen belül, ha tudnak róla a felvételi bizottságban... hát nem annyira előnyös.

Ez azt sugallja picit, hogy nem tudsz dönteni és nem is akarod 100% azt az egy témát... de szerintem technikailag sem engedik, max külön karokon.


Egyébként még annyi, hogy természettudományos és műszaki PhD-nál majdnem teljesen mindegy a téma. Később el lehet térni. Egyedül a kutatóhely fontos, meg a téma körvonalakban. Az, hogy milyen cikkeket írsz belőle 4-5 év alatt, az meg egy másik dolog.

2018. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de órákat felvenni nem"


Ahol nem kell órákra járni, az mitől Doktori Iskola? Én bezáratnám, a vezetőit szintén...

2018. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kísérleti, műszaki doktori iskolákban teljesen feleslegesek a tárgyak.


Aki képtelen magának megszerezni a tudást a kutatás közben a saját témájához, az eleve alkalmatlan erre.


Nem az a pár "kamu" tárgy fog számítani... Személy szerint én teljesen eltörölném a tárgyakat és a tanítást is. Teljese munkaidőben foglalkozhatna az illető a kutatással, és nem kéne 2 évig órákra járni meg kötelező bürokratikus baromságokkal foglalkozni. Természetesen a szabadon felvehető érdeklődésnek megfelelő kurzusok tényleg hasznosak.


Rengeteg orvosi, biológiai és műszaki területen PhD-ző embert ismerek, és szinte mindenki arról panaszkodik, hogy pont a kutatási témájára nincs ideje, mert a tanítás meg a kötelező kurzusok elveszik az időt. Sokan ezért hagyják ott és mennek iparba inkább, 3x annyiért. Itt pont az elméleti tudás önálló megszerzése és gyakorlati felhasználása volna a cél.


Nyilván a bölcsészet, társadalomtudomány és egyéb csak elmélet területeken teljesen más. Ott ez az egyetlen értelme a dolognak, mivel gyakorlati alkalmazása közvetlenül nincs.

2018. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!