Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvos vagy allatorvos...

Fogorvos vagy allatorvos keres jobban magyarorszagon? Es kulfoldon? Maganrendelos.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 20:47
 1/6 anonim válasza:
100%

Fogorvos


Illetve ez függ többek között a vendégkörtől, elhelyezkedéstől is...

2018. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettő átlagon felül keres bár a fogorvosnak több müszerre van szüksége.
2018. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon jól keres, de rengeteg munka is van benne, és senki nem fogja megvédeni a feneküket, ha kutyaütő az illető (de még ha tisztességes se). Szóval csak a pénzért nem választanám egyiket sem.
2018. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mind a ketto vonz nagyon, tehat gyakorlatilag csak az anyagiak es a kereseti lehetoseg kulonbsege erdekel. Ha egy utcaban, egy varosban, ugyanannyi beteget fogad, a fogorvos vagy az allatorvos keres jobban?
2018. ápr. 8. 20:58
 5/6 anonim válasza:
68%

A fogorvosnak az emberek, az állatorvosnak az állatok a páciensei. Így nem releváns az egy utca stb.

Bocs, de így nem tűnsz elég érettnek ehhez.

2018. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nagyon különböző a két szakma, másrészt az nem igaz, hogy az állatorvosnak állatokkal kell foglalkoznia :D

Én állatorvos vagyok, így a fogorvosi részéhez érdemben nem tudok hozzászólni, max mint laikus.

Az állatorvosi munkának, (feltéve, ha praktizálsz) nagyon kis százaléka szól arról, hogy gyógyíts állatot. Igen, ez a legszebb része, ezért jöttünk ide, ezért tanultuk ezt, de lényegében a munkánk java része abból áll, hogy a gazdikat győzködjük, hogy nem, nem akarjuk lehúzni őket azzal, ha a kutyának ajánlunk még egy fajta gyógyszert, mert beteg és anélkül meg fog halni. Nagyon nehéz elnyerni az emberek bizalmát, főleg, ha eleve bizalmatlanul jönnek hozzánk, hála a sok gugli doktornak. Persze, én tudom, tenni is kell a bizalomért, és nagyon sok a kókler, de ezek miatt azokban a dokikban sem bíznak meg az emberek, akik valóban segíteni akarnak.

Az elvárás magas, gyógyítsd meg ingyen a kutyát, legyél elérhető 0-24-ben, de ne legyél kiégve és élj is meg valamiből. Mert ugye a praxis az egy magándolog, magadnak keresel benne pénzt, az állam nem segít.

Persze vannak nagyon szép részei is, csak így, 26 évesen kicsit sokkoló, hogy már most szabira akarok menni, annyira ki tud égetni ez az egész. Szóval én segíteni akarok, tényleg! Ezért tanultam és tanulok folyamatosan. Mindig konzultálok az idősebb, tapasztaltabb kollégákkal, nem félek bevallani, hogy nem tudok dolgokat, nem félek utánanézni mindennek, mert emberből vagyok, és amivel csak egyszer, 6 éve egy könyvben találkoztam utoljára, nos, arra már nem emlékszem. Igyekszem mindig alázatos maradni a szakmával szemben, meg a gazdival, meg a kollegákkal szemben is, ez természetes, mert fiatal vagyok és hozzájuk képest tapasztalatlan és tudatlan, de közben persze jön a nyomás, hogy csináljam, dolgozzak, mert állatorvos hiány van, nincs elég munkaerő, és mindenki szabira akar menni, vagy elmenekül az országból, mert nem keresünk a munkánkhoz képest elég pénzt. Nincs időnk élni. Próbálok minél kevesebbet felszámolni, főleg, ha látom, hogy a gazdi nem tehetős, de közben jön a főnökség felől a lebsz@s, ha nem számoltam fel eleget... Tudom, hogy senkinek nem tehetsz jót, és mindig lesznek bizalmatlanok, stb. De van oka annak, amiért (főleg az idősebb) állatorvosok jól keresnek. Mert kibírták ezt az egészet sok éven keresztül :D


A fogorvosoknak is biztosan bőven vannak frusztrációik, sőt, sejtem, hogy egészen hasonlóak lehetnek, bár ott nem tudom mennyire nagy a bizalom, elvégre az emberek mindig jobban aggódnak az állataikért, mint magukért..vagy nem is tudom.

De tény, hogy mind a 2 szakma elég szivatós, és én nem tudom, hogy mai fejjel, ilyen tapasztalatokkal választanám-e azt, amit.

(gondolom most jön az, hogy ilyen állatorvosaink vannak, fúj, ezért tart ott a szakma ahol, már megszoktam :D )


Egyébként még annyit, hogy persze vannak szép részei a dolognak, nyilvánvalóan: amikor sikerül megoldani egy bonyolultabb esetet, amikor látod a javulást, amikor látod az állat szemében a hálát..na annál nincs szebb :) Múltkor egy félig kómás-félig halott cicát szedtünk rendbe, és amikor először tudott már magától alomra menni odamentem hozzá és neki dörgölőzött a kezemnek, és dorombolt..na ott egy kicsit könnyeztem :)

És persze vannak imádnivaló gazdik, sőt! Akik megbíznak bennem, úgy, hogy jóformán én sem bízom magamban, az hatalmas önbizalom-löket! És úgy sokkal jobban megy a munka, jobban forog az agyam, komolyan :)

Szóval vannak nagyon szép részei is.


Végső soron ez egy szép szakma, de nagyon komoly elhatározás kell hozzá, mert még azzal is nehéz csinálni. (#Coelho)

2018. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!