Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél nem számít bele...

Felvételinél nem számít bele sehogy sem az emelt angol érettségi +50 pontja?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Végzős gimnazista vagyok. Két tárgyból fogok emeltezni, infóból és angolból. Eddig azt hittem, 50+50 pontot fogok kapni, de ma a felvi pontszámító kalkulátora csak 78 plusz pontot adott. 50-et az infó emeltért, 28-at a középfokú angolomért. Aztán megnéztem a harmadik helyen jelölt egyetemmel, ott pedig csak 50 pontot kapok elvileg, az angolért. Az infót bele sem számolja. BME-VIK , OE-NIK mindkettő mérnökinfó és BGE-KKK kereskedelem és marketing a sorrendem.

Most ez hogy van?


2018. ápr. 7. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy az a szak, amire jelentkezel elfogadja e azt a felvételi tantárgyat amiből te emeltezel. Például ha közgazdásznak készülök akkor hiába emeltezek magyarból, arra nem kapok pontot. Sajnos az infóért sem lehet sok helyen pontot kapni, csak az eredményt számítják bele. A nyelveket szinte minden szakon elfogadják, ha jól tudom.
2018. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kapod meg az 50+ pontot, ha elfogadják az adott érettségit felvételi tárgyként.

Egy emelt magyar nem számít bele pl egy villamosmérnöki képzésbe, ahogy egy emelt fizika se egy angol tanáriba.

2018. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
B2-es nyelvvizsgának számolja ha megvan az ötös (60+%) emelt angolod. Én a plusz pontokért tettem le C1-t, ha úgy érzed meg tudnád csinálni, akkor javaslom gyorsan találj egy vizsgaközpontot.
2018. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam, hogy csináljak e emelt angolt, de a BME nem fogadja el...

Igy kevesebb pontot lesz, de hogy érzed,fel fognak venni?

2018. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!